fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polska firma stworzyła aplikację dla NASA

Bloomberg
Firma Immersion z Warszawy, działająca w segmencie Augmented Reality i Virtual Reality, wypuściła aplikację, którą opracowała z NASA oraz instytutem Smithsonian. Aplikacja powstała z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu.Polska aplikacja dla NASA

Aplikacja „Apollo's Moon Shot AR” jest dostępna w Sklepie Google Play oraz AppStore. Pozwala na symulację startu rakiety na ekranie telefonu, obejrzenie wnętrza kapsuły, w której Neil Armstrong i Buzz Aldrin lądowali na Księżycu oraz zagranie w gry zręcznościowe. Specjalna nakładka daje możliwość zrobienia sobie zdjęcia w skafandrze kosmicznym. Można również obejrzeć fragmenty programu „Apollo’s Moon Shot ” przygotowanego przez Smithsonian Channel.

– Odezwał się do nas Instytut Smithsonian – mówi Bartosz Rosłoński, wiceprezes Immersion. – Współpracowaliśmy z nim już wcześniej, przy projekcie filmu 360 stopni o chińskich pandach. Później instytut zaczął kolejny projekt z NASA. Rozwój tej aplikacji trwał około czterech miesięcy, a jej premiera oczywiście zbiegła się z 50. rocznicą lądowania na Księżycu – dodaje Rosłoński. – Smithsonian przygotował również serial dokumentalny o lądowaniu, więc nasza aplikacja pełni także funkcje marketingowe. Mamy nadzieję, że będzie to początek kolejnych kontraktów i umów. Aplikacja została wysłana do wszystkich amerykańskich ambasad na świecie, w ramach świętowania 50 rocznicy – chwali się Rosłoński.

W sklepie Google Play aplikację pobrało dotychczas ponad 10 tys. użytkowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA