fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jak spędzić pobyt w Japonii za niewielkie pieniądze?

Wikimedia, fot. BennyMZ
Turyści wyjeżdżający do Japonii muszą liczyć się z wysokimi kosztami pobytu. Jest jednak jeden sposób na zaoszczędzenie podczas takiej wycieczki - pisze Onet.

Chodzi o znaną w Kraju Kwitnącej Wiśni sieć sklepów Daiso, która wyróżnia się tym, że wszystko w niej dostaniemy za 100 jenów, czyli około... 3,5 zł. Poradniki radzące, jak odbyć tani wyjazd do Japonii, często polecają turystom właśnie zakupy w tej sieci, która ma ponad 2,5 tys. sklepów rozsianych po całym kraju. 

Jak pisze Onet, w asortymencie firmy znajduje się ok. 70 tys. produktów najróżniejszych kategorii. Są akcesoria do łazienki, przybory kuchenne, sprzęty pomagające dbać o porządek w domu, zabawki, gadżety z Hello Kitty, papeteria i artykuły biurowe, jedzenie, napoje i prezenty o japońskim sznycie. Przeważająca większość z tych rzeczy rzeczywiście nie przekracza 100 jenów, ale zdarzają się odstępstwa, które potrafią nawet pięciokrotnie przebić magiczny poziom, klienci muszą więc być ostrożni. 

Choć wielki sukces Daiso próbowało już powtórzyć kilka firm, to sieć wciąż znajduje się na fali i, jak się chwali, sprzedaje pięć towarów na sekundę. Najczęściej kupowanym produktem są baterie - tych w Japonii, krainie prądochłonnych gadżetów schodzi blisko 150 mln rocznie.  

Więcej na: Onet.pl 

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA