fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pierwszy Polak na tak wysokim stanowisku w firmie Electrolux

Bloomberg
Adam Cich, dotychczasowy dyrektor generalny w Europie Środkowo–Wschodniej, będzie wiceprezesem ds. sprzedaży w regionie obejmującym 17 państw Azji i Afryki.

Region, którym będzie od 1 sierpnia zarządzał Adam Cich, obejmie Australię, Nową Zelandię, Chiny, Wschodnią Azję, Indię, Bliski Wschód i Afrykę. Jego biuro będzie się mieścić w Singapurze.

Czytaj także:  Sprzęt AGD to hit internetu. Co kupujemy? Najnowsze dane 

Adam Cich jest pierwszym Polakiem na tak wysokim stanowisku w strukturach Electrolux.

Karierę w firmie Electrolux Poland rozpoczął w 1996 roku jako dyrektor handlowy. W 2010 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Electrolux Poland. Od kwietnia 2014 do maja 2019 roku jako dyrektor generalny Electrolux w Europie Środkowo-Wschodniej odpowiadał za tworzenie i realizowanie strategii sprzedażowej firmy w 30 krajach - w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii i Ukrainie, a także Czechach, Słowacji, Węgrach, Słowenii, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Czarnogórze, Chorwacji, Bośni, Albanii i Grecji oraz WNP, w tym Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Uzbekistanie i Turkmenistanie. W latach 2014- 2017 pełnił również funkcję prezesa zarządu CECED Polska, związku pracodawców zrzeszającego producentów AGD w Polsce.

- Cieszę się, że moje zaangażowanie i sukcesy zespołu z Europy Środkowo-Wschodniej, którym zarządzamy z biura w Warszawie, zostały zauważone. W ostatnich latach zrobiliśmy ogromny postęp. Udało nam się znacznie wzmocnić naszą pozycję na większości rynków, uporządkować procesy i korzystając z globalnego potencjału naszej firmy osiągać rentowny wzrost- mówi Adam Cich. 

Adam Cich w ramach swoich nowych obowiązków będzie także nadzorował zarządzanie procesami, zajmie się poszukiwaniem synergii pomiędzy poszczególnymi klastrami i ujednolicaniem metod pracy w zakresie organizacji sprzedaży, pomiarów i raportowania. Jego szeroka wiedza i doświadczenie pozwolą na sprawniejsze wykorzystywanie najlepszych praktyk z różnych rynków, rozwijanie głębszych relacji z preferowanymi partnerami handlowymi, optymalizację strategii cenowej i takie konstruowanie oferty produktowej, które przyniesie firmie rentowny wzrost w tym regionie.

Adam Cich jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziałach: handel zagraniczny oraz marketing i zarządzanie. Ukończył też studia MBA na University of Illinois.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA