fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

www.liugong.com
Jeden z największych chińskich inwestorów będzie miał europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli - czytamy w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

Nie zawsze technologia płynie z Europy do Chin i nie zawsze europejskie siedziby koncernów z Azji czy USA powstają w Amsterdamie, Frankfurcie lub Londynie. LiuGong, który za 190 mln zł kupił w 2011 r. Oddział I Huty Stalowa Wola, zajmujący się produkcją cywilną, tj. produkcją maszyn budowlanych, to właśnie taki rodzynek - pisze "Puls Biznesu".

- Zarząd firmy podjął decyzję, by w lipcu otworzyć w Warszawie europejską centralę, dziś znajdującą się w Amsterdamie. W dwa miesiące przeniesiemy też centrum logistyczne i dystrybucji części zamiennych z Holandii do Stalowej Woli - mówi gazecie Hou Yubo, wiceprezes LiuGong Dressta Machinery.

Centrum operacyjne zatrudnia w Amsterdamie 30 osób, a w magazynach pracuje kolejne 50. Jak podaje gazeta, centrala LiuGonga będzie się znajdowała w budynku Eurocentrum w Warszawie. Ponadto firma planuje też modernizację swoich magazynów w Stalowej Woli, gdzie zainwestowała 321 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA