fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Innova Capital przejmuje większość udziałów Profim

www.profim.pl
Innova Capital, jedna z wiodących firm private equity w Europie Środkowej, przejmie niemal 75 proc. udziałów w polskiej firmie Profim, jednego z największych w kraju producentów siedzisk biurowych.

Innova Capital podpisała umowę nabycia blisko 75 proc. udziałów w polskiej spółce Profim. Transakcja zostanie planowo zamknięta na przełomie czerwca i lipca 2017 roku, po otrzymaniu zgody UOKiK. Strony nie ujawniły wartości transakcji. Dwóch z dotychczasowych założycieli Profim, w tym prezes Ryszard Rychlik, pozostanie udziałowcami w spółce.

To duża szansa dla firmy Profim, która chce wzmocnić pozycję lidera na rynku siedzisk biurowych w Polsce oraz swoją obecność na kluczowych rynkach europejskich. Obecnie Profim jest jednym z dwóch największych krajowych producentów siedzisk biurowych. Znajduje się również w pierwszej dziesiątce w Niemczech, które są najbardziej konkurencyjnym rynkiem mebli biurowych w Europie.

- Współpraca z Innova Capital to wielka szansa dla firmy na szybsze zrealizowanie zakładanych celów, przy współudziale profesjonalnego partnera – podkreśla Ryszard Rychlik, prezes Profim. - Dalsze innowacje produktowe, budowanie wartości eksportu Profim i szybkie wejście na kolejne rynki zagraniczne wymagają kapitału i doświadczenia. Dlatego też widzimy olbrzymią wartość w zaangażowaniu Innova Capital na tym etapie rozwoju firmy- dodaje.


Innova Capital liczy z kolei na to, że dzięki przejęciu udziałów Profim zyska ekspozycję w jednym z najatrakcyjniejszych polskich sektorów eksportowych. To już dziesiąta taka transakcja zrealizowana w ostatnich latach przez fundusz. Podobny model współpracy spółka zastosowała również w inwestycjach m.in. w Dom Finansowy QS, Marmite, Neomedic, Mercor czy Donako.

- Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się większościowym udziałowcem w tak nowoczesnej i perspektywicznej firmie, jaką jest Profim. W ramach naszej strategii inwestujemy w spółki, będące liderami w swoich branżach, które stanowią wizytówkę Polski za granicą – zaznaczył Andrzej Bartos, Senior Partner Innova, który nadzorował inwestycję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA