fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Adele jest najbogatszą piosenkarką w Wielkiej Brytanii

Adele podczas trasy "Adele Live 2016"
Wikimedia, Egghead06
Brytyjska piosenkarka Adele zarobiła w ubiegłym roku 40 mln funtów, dzięki czemu jej majątek wzrósł do 125 mln funtów - wynika z listy najbogatszych Brytyjczyków publikowanej przez Sunday Times.

Adele stała się tym samym najbogatszą kobietą wśród wszystkich muzyków występującym solo według zestawienia Sunday Times. Wciąż jednak na ogólnej liście biorącej pod uwagę artystów muzycznych z Wielkiej Brytanii i Irlandii młoda piosenkarka zajmuje 19 miejsce.

Ranking zdominowany jest w większości przez mężczyzn z wieloletnim stażem zawodowym, z czego na prowadzenie wysunął się Paul McCartney wraz z żoną Nancy Shevell, których łączny majątek wynosi obecnie 780 mln funtów (w 2016 r. zwiększył się o 20 mln funtów). W pierwszej piątce znaleźli się również tacy sławni wykonawcy, jak Lloyd Webber, Elton John czy Mick Jagger oraz zespół U2.

Wszystko jednak przed młodą Adele, która swoją karierę zaczęła stosunkowo niedawno i dzisiaj, 5 maja, obchodzi swoje 29 urodziny. Swój świetny wynik w 2016 r. wokalistka zawdzięcza trzeciej i zdecydowanie najbardziej udanej w swojej karierze trasie koncertowej, promującej jej płytę pt. „25”. Adele przez cały rok odbyła łącznie 122 koncertów, z czego 58 miało miejsce w Północnej Ameryce, 53 w Europie i 11 w Australii i Oceanii. Według szacunków, łącznie zgromadziły one 139 mln funtów. Piosenkarka wystąpiła m. in. dwukrotnie w ANZ Stadium w Sydney, gdzie na każde widowisko przyszło 95,544 osób (Adele pobiła tym samym rekord w tym obiekcie, ustanowiony w 2015 r. przez Taylor Swift na poziomie 75,980 widzów).

Płyta Adele „25” sprzedała się w 2016 r. w liczbie 2,4 mln egzemplarzy, a jej najnowszy hit „Hello” obejrzało już na YouTubie ponad 1,9 mld osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA