fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Koronawirus: luzowanie obostrzeń od 1 maja - jest rozporządzenie

Adobe Stock
W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie rządu w sprawie znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

W środę premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski przedstawili harmonogram luzowania obostrzeń obowiązujących obecnie w Polsce.

W czwartek wieczorem ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Przewiduje ono, że do 7 maja 2021 r. prowadzenie działalności przez instytucje kultury, galerie sztuki oraz inne instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą jest dopuszczalne, ale pod pewnymi warunkami. Będzie mogło przebywać w nich jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15m2 powierzchni pomieszczenia. Zwiedzający muszą zakrywać usta i nos. Przy czym limit zwiedzających nie dotyczy zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu. Z kolei w przypadku zwiedzania lasów, parków i zabytkowych ogrodów należących do instytucji kultury nie będzie obowiązywał limit zwiedzających, a także obowiązek używania maseczek.

W rozporządzeniu zwiększono liczbę osób, które mogą uprawiać w jednym miejscu sport na świeżym powietrzu do 50. Z kolei z basenów i obiektów sportowych zamkniętych będą mogły korzystać zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do 18.roku życia, ale zastrzeżono, że na basenie albo w obiekcie sportowym może przebywać nie więcej niż połowa obłożenia basenu albo obiektu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA