fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Poczta Polska ostrzega przed atakiem cyberprzestępców

Fotorzepa, Marta Bogacz
Poczta Polska informuje, że nie prowadzi w mediach społecznościowych żadnych programów lojalnościowych.

Cyberprzestępcy podszyli się po raz kolejny pod markę Poczty Polskiej i próbują wyłudzić dane osobowe klientów. Oprócz losowego wysyłania wiadomości e-mail dotyczących wygranej najnowszych modeli smartphonów podszywają się również pod Pocztę Polską wykorzystując znane portale społecznościowe.

W wysyłanych przez oszustów wiadomościach e-mailach zawarte są informacje o rzekomym programie lojalnościowym Poczty Polskiej, w którym pierwsze 1000 osób otrzyma za darmo telefon. Wystarczy tylko podać swoje dane i śledzić fałszywy profil „Poczty Polskiej".

Poczta Polska przypomina, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej na Facebooku to: https://www.facebook.com/pocztapolska. Prosimy także o zachowanie ostrożności w sieci.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności należy zgłosić sprawę na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl.

Poczta Polska informuje również, że nie ponosi odpowiedzialności za skutki poczynionych działań przez klientów w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

Źródło: Poczta Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA