fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

mBank zwiększa finansowanie zielonej energii

Farma wiatrowa
Bloomberg
Zainteresowanie inwestycjami OZE utrzymuje się na rekordowych poziomach, mBank kolejny raz zwiększył limit na odnawialne źródła energii.

mBank postanowił zwiększyć limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii z 2 do 4 mld zł. – Jesteśmy świadomi naszej roli w zmienianiu świata na lepsze. Decyzja o podwojeniu finansowania dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji, bo nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację – mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku.

– Grupa mBanku od lat wspiera politykę ESG (E – środowisko, S – odpowiedzialność społeczna, G – ład korporacyjny), w tym klimatyczną, poprzez finansowanie projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Byliśmy jednym z pierwszych banków kredytujących energetykę wiatrową. Obecnie coraz większą rolę w tym nowym miksie energetycznym odgrywa fotowoltaika. Przewidujemy, że w ciągu kilku lat wzrośnie też znaczenie morskiej energetyki wiatrowej – mówi Michał Popiołek, dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku.

mBank zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE: w 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100 proc. do 1 mld zł, a w marcu 2020 r. do 2 mld zł. – Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie – mówi Pers.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA