fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Duże zwolnienia wśród banków

Adobe Stock
Pożyczkodawcy na całym świecie tną koszty poprzez redukcję etatów. Ten rok pod względem zwolnień w sektorze bankowym może być gorszy niż ubiegły.

Od początku roku banki z całego świata zapowiedziały zwolnienie w sumie ponad 75 tys. pracowników – wynika z danych Bloomberga. Oznacza to, że w tym roku są na dobrej drodze do przekroczenia ubiegłorocznego wyniku, kiedy zapowiedziały zwolnienie 80 tys. pracowników.

Za planowanymi redukcjami w tym roku stoi ponad 30 instytucji z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki. Rzeczywista liczba jest prawdopodobnie wyższa, ponieważ wiele banków zwalnia pracowników bez ujawniania swoich planów. Tendencję do zwolnień w sektorze bankowym widać na całym świecie, jednak za 80 proc. ogłoszonych w tym roku cięć odpowiadają banki w Europie.

Czytaj także: Banki masowo tną etaty. Znikają całe oddziały

Tegorocznym rekordzistą jest HSBC. Bank zmniejszy zatrudnienie o 35 tys. osób w ramach planu obniżenia kosztów o 4,5 mld dolarów w nierentownych oddziałach w USA i Europie.

Cięcia nie omijają również polskich pożyczkodawców. Santander Bank Polska zdecydował o rozpoczęciu zwolnień grupowych obejmujących maksymalnie 2 tys. osób. Do końca 2022 r. mają objąć pracowników centrali i sieci dystrybucji.

Ostatnio zwolnienia po około 1 tys. pracowników zapowiedzieli także brytyjski Lloyds czy holenderski ING Groep.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA