fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Millennium może przejąć Euro Bank. Jest zgoda KNF

Fotorzepa, Marta Bogacz
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się dzisiaj na kupno Euro Banku przez Bank Millennium. Niebawem finalizacja transakcji.

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na nabycie przez Bank Millennium wszystkich akcji Euro Banku. Zapłaci za to 1,83 mld zł, czyli 1,2-krotność wartości księgowej. Tym samym spełniony został drugi warunek niezbędny do zmiany właścicielskiej w Euro Banku, zawarty w umowie podpisanej przez Bank Millennium z Société Générale 5 listopada 2018 r. Zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów portugalsko-polski otrzymał 3 stycznia.

- Otrzymanie zgody KNF otwiera przed nami drogę do finalizacji transakcji kupna Euro Banku, a w kolejnych etapach do fuzji prawnej i operacyjnej, planowanych na drugą połowę roku. Po połączeniu, Bank Millennium stanie się jeszcze większym i bardziej konkurencyjnym bankiem na rynku, zajmującym wyraźne siódme miejsce pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów oraz wzmocni swoją pozycję w obszarze kredytów konsumenckich – mówi Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

– Jesteśmy w pełni gotowi do zakończenia transakcji, którą zrealizujemy bez podwyższania kapitału własnego – komentuje wiceprezes Fernando Bicho. Dodaje, że grupa zakończyła I kwartał ze znaczną nadwyżką płynnościową (wskaźnik kredyty/depozyty na poziomie 80 proc.) i silnymi wskaźnikami kapitałowymi po decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy o zatrzymaniu całego zysku i po styczniowej emisji obligacji podporządkowanych (całkowity współczynnik TCR na poziomie 25,6 proc.)

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA