fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Miesięczna pensja kierowników w Deutsche Bank na pomoc

AFP
Deutsche Bank zwrócił się do większej liczby kierowników o rezygnację z jednej miesięcznej stałej pensji na zmniejszenie kosztów największego w Niemczech banku walczącego ze skutkami pandemii.

„W miarę postępowania planu restrukturyzacji zarząd i komisja zarządzania postanowiły pokazać przykład i dać większej grupie starszych szczeblem kierowników okazję uczestnictwa w tej inicjatywie" — poinformował w emailowym komunikacie rzecznik banku, Jörg Eidendorf. Komunikat dodaje, że jest to dobrowolna akcja, nie sprecyzował, ilu dalszych kierowników zgodziło się na zmniejszenie zarobków. Tydzień temu ogłoszono, że najwyżsi szczeblem szefowie zrezygnują z jednej miesięcznej pensji po opublikowaniu wystąpienia prezesa Christiana Sewinga.

„‚Financial Times" podał, że podczas telekonferencji 21 maja kilkuset kierowników banku, wielu o jeden szczebel poniżej poziomu członków komisji zarządzania, wezwano do dobrowolnego udziału w tym — pisze Reuter. Dziewięciu członków zarządu banku i członkowie komisji zarządzania zgodziło się na to — dodał dziennik.

Bank dokonuje zmian po 5 latach ponoszenia strat, rozważa też inną możliwość zaoszczędzenia na kosztach w związku z kryzysem pandemii. Restrukturyzacja ogłoszona w 2019 r. przewiduje też likwidację 18 tys. miejsc pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA