fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

HSBC wciąż największym europejskim bankiem

Bloomberg
Z zestawienia przygotowanego przez S&P Global Market Intelligence, wynika, że UBS stracił trzecią pozycję na rzecz Banco Santander i dał się wyprzedzić BNP Paribas.

Pierwszy kwartał oznaczał przecenę akcji wielu europejskich banków. Lider zestawienia, HSBC, doświadczył spadku cen swoich akcji o blisko 19 proc., a jego kapitalizacja zmniejszyła się do 108 mld euro. Na drugiej pozycji znalazła się brytyjska Lloyds Banking Group z 61 mld euro kapitalizacji (spadek w pierwszym kwartale o blisko 7 proc.), a na trzeciej hiszpański Banco Santander z 55,7 mld euro kapitalizacji (spadek o 15 proc.).

Listę 20 największych europejskich banków zamyka Deutsche Bank, którego kapitalizacja zmniejszyła się w pierwszym kwartale o prawie 34 proc., do 20,6 mld euro. Na koniec 2015 r. znajdował się on jeszcze na 14. pozycji w tym zestawieniu. Dużych spadków cen akcji doświadczyły również: Credit Suisse (przecena o 37 proc.), Barclays (spadek o 31 proc.), Royal Bank of Scotland (spadek o 26 proc.) Societe Generale (przecena o prawie 24 proc.). Nie wszystkie jednak duże europejskie banki traciły w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku. Allied Irish Banks ponownie znalazł się w pierwszej dwudziestce, po tym jak jego papiery zyskały 36 proc., a akcje rosyjskiego Sbierbanku wzrosły o blisko 9 proc.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA