fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowy zarząd BOŚ

Fotorzepa/Szymon Łaszewski
Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska delegowała Emila Ślązaka, członka rady nadzorczej, do czasowego pełnienia obowiązków prezesa.

Decyzje rady nadzorczej wynikają z wygasania kadencji dotychczasowego zarządu. Ślązak będzie p.o. prezesa BOŚ Banku do dnia zakończenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa banku, jednak nie dłużej niż do 16 września. Pod koniec maja prezes Bogusław Białowąs złożył oświadczenie, że nie będzie kandydował do zarządu nowej kadencji.

Ponadto rada nadzorcza powołała Arkadiusza Garbarczyka na stanowisko wiceprezesa - pierwszego zastępcy prezesa BOŚ Banku - oraz Jerzego Zania na stanowisko wiceprezesa BOŚ Banku na czas trwania wspólnej trzyletniej kadencji, która rozpocznie bieg w dniu następnym po dniu zatwierdzenia przez zwyczajne walne zgromadzenie BOŚ Banku sprawozdania finansowego za 2019 r. Grabarczyk od grudnia 2017 r. jako wiceprezes zarządu w BOŚ nadzoruje obszar ryzyka. Zań od listopada 2019 r. na stanowisku wiceprezesa zarządu BOŚ nadzoruje obszar biznesowy banku, w tym centra biznesowe i odziały, obszar operacji bankowych, finansowanie projektów ekologicznych i strukturalnych, rozwój produktów oraz faktoring.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA