fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Fala podaży zalewa Getin Noble Bank

Fotorzepa, Marta Bogacz
Dopiero dziś w południe, po całej piątkowej sesji w zawieszeniu, otworzyły się notowania Getin Noble Banku. Dominuje podaż po publikacji przez bank informacji o braku pozyskania inwestora.

Dzisiaj przed południem kurs akcji Getin Noble Banku spada o blisko 7 proc., do 0,394 zł, i po takiej cenie dochodzi do transakcji. Chwilę wcześniej przecena była jeszcze większa i kurs sięgał tylko 0,35 zł. 

Handel wreszcie wznowiono po tym jak przez cały piątek był zawieszony, bo ze względu na zbyt duża przewagę podaży nad popytem notowania nie mogły się otworzyć (w czwartek było święto i nie było sesji). W środę Getin Noble podał, że w ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami private equity w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie banku. Zarząd Getin Noble Banku podjął decyzję o zakończeniu działań podjętych w grudniu ubiegłego roku, związanych z prowadzonym procesem pozyskania inwestora finansowego. przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej banku i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości. 

Spadają także notowania Idea Banku, innej spółki kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Kurs akcji spada o 2,9 proc., do 2,00 zł. W piątek po sesji bank poinformował, że Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła z urzędu postępowanie administracyjne dotyczące zastosowania wobec Idea Banku środka nadzorczego. Postępowanie jest wynikiem niespełniania przez Idea Bank minimalnych wymogów kapitałowych unijnych i polskich. Jego przedmiotem będzie ocena czy ewentualne zastosowanie środka nadzorczego w postaci możliwości ograniczenia zakresu działalności banku może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka prowadzonej działalności i tym samym wspomóc działania naprawcze przez bank prowadzone. Tego typu środek może dotyczyć zarówno możliwości wykonywania niektórych czynności przez bank jak i warunków ich wykonywania.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA