fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Koniec DB Securities w Polsce?

Bloomberg
Jak informuje Reuters Deutsche Bank w ramach restrukturyzacji grupy zamierza zamknąć swoje biuro maklerskie w Polsce.

Jeśli informacje te okazałby się prawdą byłby to już kolejny dom maklerski, który wycofuje się z Polski. Jakiś czas temu odział w naszym kraju zamknął KBC Securities. Nie tak dawno rynek obiegła z kolei informacja, że z obsługi inwestorów instytucjonalnych wycofuje się BM ING Banku Śląskiego (wcześniej ING Securities).

DB Securities w ostatnim czasie jest jednym z aktywniejszych brokerów na rynku wtórnym. Jego udziały w rynku oscylują przy poziomie 5,5 proc. co w okresie od stycznia do października dało mu piąte miejsce w gronie najaktywniejszych firm inwestycyjnych.

DB Securities poprzez swoje ramię detaliczne BM Deutsche Banku prowadzi także działalność detaliczną. Na koniec października broker miał otwartych 29,1 tys. rachunków.

Prezesem DB Securities jest Waldemar Markiewicz, który jednocześnie pełni funkcję szefa Izby Domów Maklerskich.

- Chcę uspokoić przedsiębiorców: nie wprowadzimy takich podatków, które by miały utrudnić życie przedsiębiorców. Ja się nigdy na to nie zgodzę - zapewniła premier.

Dodała, że jednolita danina zostanie wprowadzona, jeśli okaże się, że "będzie prosta, sprawiedliwa i nie uderzy w przedsiębiorców", a jednocześnie rozwiąże najważniejsze problemy, czyli "zniweluje różnice pomiędzy grupami podatników, którzy bardzo dobrze zarabiają i płacą relatywnie niższe podatki, a tymi, którzy zarabiają niewiele". - Chodzi nam również o to, aby podatki były prostsze (...) dla przeciętnego podatnika i żeby wspierały również przedsiębiorców - podkreśliła szefowa rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA