fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

BZ WBK Press Foto 2014

Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto na Forte Artus Festival

149 zdjęć dokumentalnych, których nie da się zapomnieć, spotkanie autorskie z Karoliną Jonderko, dwudniowe warsztaty fotograficzne, dwa aparaty Instax mini 70 do wygrania – to wszystko już wkrótce w Dworze Artusa w Toruniu.

6 października o godz. 18.30 Bank Zachodni WBK i Dwór Artusa zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Wstęp jest wolny.

- Od wielu już lat w ramach Forte Artus Festivalu mamy możliwość spojrzeć na świat oczami najlepszych polskich fotoreporterów. Ich prace przypominają nam, co było ważne w latach ubiegłych i przywołują na nowo emocje związane z tymi wydarzeniami, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata. To zdjęcia, które trzeba zobaczyć – powiedziała Beata Leszczyńska, dyrektor 4 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Toruniu.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.

7 i 8 października Karolina Jonderko poprowadzi także dwudniowe warsztaty fotograficzne „od pasji do profesjonalizmu”. Podczas warsztatów odbędzie się konkurs na najlepsze zdjęcie. Nagroda główna to aparat Instax mini 70 w filmem. Przewidziane są również nagrody dodatkowe.

Aparat Instax mini 70 to również nagroda dla autora najlepszej recenzji wybranego zdjęcia lub fotoreportażu prezentowanego podczas wystawy. Szczegóły konkursu będą dostępne w Dworze Artusa w Toruniu na jednej z plansz konkursowych.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, partnerem technologicznym Fujifilm, a patronami medialnymi: dziennik Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Radio PR 1 oraz Interia.

 

GDZIE: Dwór Artusa w Toruniu (Rynek Staromiejski 6)

KIEDY:

  • WYSTAWA: 6-30 października 2017 r.
  • WERNISAŻ: 6 października (godz. 18.30) – wstęp wolny
  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z KAROLINĄ JONDERKO: 7 października (godz. 13.00) – wstęp wolny
  • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE: 7-8 października – zapisy: biuro@bzwbkpressfoto.pl

 

Więcej informacji na temat nagrodzonych prac znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.bzwbkpressfoto.pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA