Aukcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” już po raz 19. pomoże wesprzeć pacjentów w chorobie nowotworowej. Organizowana od 2007 r., należy do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce, czego wyrazem jest choćby trzecie miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu Artinfo.pl.

Jak podkreśla Monika Popowicz, prezes Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”, tegoroczna licytacja jest szczególna, bo odbywać się będzie w trzecią rocznicę śmierci Edwarda Dwurnika, który był również darczyńcą fundacji. - Niezwykłym akcentem tej aukcji będzie obraz podarowany przez artystkę Joannę Mieszko zatytułowany „Chojna”. To właśnie w tej miejscowości m.in. mieszkał i tworzył artysta Edward Dwurnik – podkreśla Monika Anna Popowicz.

Projekt wsparło blisko 300 znanych artystów.

Projekt wsparło blisko 300 znanych artystów. W tym roku swoje prace na aukcję podarowali m.in. Jan Dobkowski, Karol Bąk, Tomek Kawiak, Bogdan Korczowski, Leszek Sokół, Piotr Szczepański, Grzegorz Radziewicz, Katarzyna Olma, Gosia Guzy, Filip Warzecha, Jacek Dittwald, Michał Jancik, Łukasz Piotr Towpik, Jerzy Plucha, Adam Piotr Rutkowski i Jacek Lipowczan. W Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się też 19. aukcja plakatu, będąca projektem Andrzeja Pągowskiego.

Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na wsparcie Integralnego Programu Zdrowienia dla chorych na raka i ich bliskich w ramach działalności statutowej Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Aukcja odbędzie się 28 października o godz. 19 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim. Można w niej uczestniczyć także przez internet na stronie OneBid.pl. Zlecenia telefoniczne oraz zlecenia z limitem cenowym pod adresem: kurator.aukcji@ogrodnadziei.org.pl lub telefonicznie pod numerem + 48 503 686 557 lub po zarejestrowaniu na platformie pośrednictwa licytacji - onebid.pl.

Aukcji towarzyszyć będą: wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, która potrwa od 25 do 28 października 2021 r., wystawa wirtualna w galerii Kunstmatrix, elektroniczny katalog aukcyjny, a także live streaming podczas licytacji na stronie OneBid.pl.

Więcej informacji na: www.ogrodnadziei.org.pl oraz fan page’u aukcji, gdzie od października można oglądać prace podarowane przez artystów: https://www.facebook.com/events/241032974499400