Reklama

Doradcy podatkowi: Informacja dotycząca obowiązku podnoszenia kwalifikacji do 31 marca 2012 r.

31 marca 2012 r. upływa termin dokonania wpisu informacji o uczestnictwie w 2011 r. w punktowanej formie podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez doradców podatkowych

Publikacja: 10.02.2012 11:30

Doradcy podatkowi: Informacja dotycząca obowiązku podnoszenia kwalifikacji do 31 marca 2012 r.

Foto: www.sxc.hu

Zgodnie z regulacją art. 11g ust. 5 zasad etyki doradców podatkowych najpóźniej do 31 marca 2012 r. doradcy podatkowi uczestniczący w formach kształcenia organizowanych przez inne podmioty niż organy lub jednostki organizacyjne KIDP, muszą dokonać w mDoradcy wpisu informacji o uczestnictwie w 2011 r. w punktowanej formie podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Z obowiązku zdobywania punktów z tytułu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zgodnie z  art. 11f ust. 6 zasad etyki doradców podatkowych, zwolnieni są:

- doradcy podatkowi będący pracownikami naukowymi wyższych uczelni lub instytucji równoważnych, posiadający stopień naukowy doktora habilitowanego, wykonujący pracę naukową lub dydaktyczną w zakresie zbieżnym z tematyką egzaminu na doradcę podatkowego,

- doradcy podatkowi  będący członkami Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do spraw Doradztwa Podatkowego.

Powyższa reguła dotyczy także osób, które wykonywały czynności określone powyżej tylko przez część 2011 roku. W takim przypadku zastosowanie ma zasada proporcjonalności określona w 11e ust. 4 zasad etyki doradców podatkowych.

Reklama
Reklama

Aby skorzystać z indywidualnego zwolnienia z wykonywania obowiązku stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych na podstawie reguł określonych w rozdziale VIa zasad etyki, doradcy podatkowi powinni przesłać do właściwego Regionalnego Oddziału KIDP kopie dokumentów poświadczonych przez doradcę podatkowego za zgodność z oryginałem, z których wynika indywidualne zwolnienie z wykonywania obowiązku stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych na podstawie reguł określonych w Rozdziale VIa Zasad etyki doradców podatkowych.

Konsumenci
Jest opinia rzecznika generalnego TSUE ws. WIBOR-u. Wstrząśnie bankami?
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
W sądach pojawią się togi z białymi lub złotymi żabotami. Wiemy, kto je włoży
Sądy i trybunały
Rzecznik dyscyplinarny sędziów „na uchodźstwie”. Jak minister chce ominąć ustawę
Reklama
Reklama