IV edycja Taxand Challenge

29 listopada rozpoczną się eliminacje do czwartej edycji konkursu Taxand Challenge. Konkurs, organizowany przez Accreo Taxand, podzielony zostanie na trzy etapy

Publikacja: 19.10.2010 03:54

IV edycja Taxand Challenge

Foto: ROL

Finał, w którym weźmie udział ośmiu najlepszych uczestników, odbędzie się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, a uczestnicy konkursu mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. miesięczny staż w wybranym biurze Taxand (w Nowym Jorku, Paryżu lub New Delhi).

Informacje o konkursie można znaleźć na [link=http://www.taxandchallenge.pl/]www.taxandchallenge.pl[/link] oraz na stronie Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook.

Konkurs Taxand Challenge organizowany jest przez Accreo Taxand – firmę konsultingową oferującą usługi doradztwa podatkowego, europejskiego oraz business consulting. Kierowany jest do studentów i młodych absolwentów, w tym zwłaszcza kierunków ekonomicznych i prawnych, którzy interesują się zagadnieniami podatkowymi. Głównym celem konkursu jest promocja zawodu doradcy podatkowego i przybliżenie jego specyfiki studentom polskich uczelni oraz wszystkim zainteresowanym tematyką podatków.

Tegoroczna edycja konkursu zostanie podzielona na trzy etapy. I etap – eliminacje - rozpocznie się 29 listopada i trwać będzie przez siedem dni. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć w nim udział, muszą zarejestrować się na stronie konkursu www.taxandchallenge.pl, wybrać jedną ze ścieżek (prawniczą lub ekonomiczną) i rozwiązać test składający się z 50 losowo wybranych pytań.

Pięćdziesięciu najlepszych uczestników 9 grudnia przystąpi do II etapu, który będzie polegał na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na dwa pytania - jedno pytanie merytoryczne wybrane przez uczestnika z puli pytań przygotowanych przez organizatora oraz pytanie dotyczące etyki – takie samo dla wszystkich uczestników.

Tylko ośmiu najlepszych uczestników stanie do rywalizacji w finale, w symulowanej rozprawie przed jury, która będzie miała miejsce w salach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Wszyscy zainteresowani konkursem mogą również śledzić profil Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie zamieszczane będą związane z nim informacje i podpowiedzi dla uczestników oraz ciekawostki podatkowe.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stoisku konkursu Taxand Challenge w trakcie Wirtualnych Targów Pracy Pracuj.pl w dniach 18-22 października, a także 21 października na Targach Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, 22 i 23 października na Prawniczych Targach Pracy w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz podczas Dni Edukacji Prawniczej na uczelniach w Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Toruniu i Krakowie.

Partnerem konkursu jest dziennik Rzeczpospolita.

Patronami medialnymi: Pracuj.pl, Wydawnictwo C.H. Beck oraz Studentnews.pl. Patronami merytorycznymi: Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Naczelna Rada Adwokacka. Partnerami studenckimi: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC.

Finał, w którym weźmie udział ośmiu najlepszych uczestników, odbędzie się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, a uczestnicy konkursu mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. miesięczny staż w wybranym biurze Taxand (w Nowym Jorku, Paryżu lub New Delhi).

Informacje o konkursie można znaleźć na [link=http://www.taxandchallenge.pl/]www.taxandchallenge.pl[/link] oraz na stronie Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook.

Pozostało jeszcze 82% artykułu
Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: język polski. Odpowiedzi eksperta WSiP
Prawo rodzinne
Rozwód tam, gdzie ślub. Szybciej, bliżej domu i niedrogo
Nieruchomości
Czy dziecko może dostać grunt obciążony służebnością? Wyrok SN
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo