Reklama
Rozwiń

Polakom żyje się coraz lepiej. Zwłaszcza tym z wykształceniem

Już co czwarty z Polaków twierdzi, że jego dochody wystarczają na wszystko i nie musi ograniczać wydatków. Najczęściej twierdzą tak młodzi, dobrze wykształceni mieszkańcy dużych miast.

Aktualizacja: 16.07.2018 18:59 Publikacja: 16.07.2018 14:13

Polakom żyje się coraz lepiej. Zwłaszcza tym z wykształceniem

Foto: Adobe Stock

O ile jeszcze przed trzema laty jedynie 7 proc. Polaków twierdziło w raporcie Krajowego Rejestru Długów, że ich dochody wystarczają na wszystko i nie muszą ograniczać swoich wydatków, to w tegorocznym badaniu udział takich odpowiedzi wzrósł do 25 proc., czyli ponad trzykrotnie.

Najwięcej takie deklaracje składają młodzi ludzie w wieku 25-34 lat (43 proc.), zwłaszcza jeśli mieszkają w dużym mieście, gdzie średnie zarobki są najwyższe.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Wynagrodzenia
Firmy podwyższają wymagania, lecz są gotowe na kompromis
Wynagrodzenia
Jaka płaca minimalna? Pracodawcy zabrali głos
Wynagrodzenia
Ile naprawdę zarabiamy? GUS podał dokładne dane
Wynagrodzenia
Rekordowe wynagrodzenia prezesów spółek z indeksu S&P 500. Zaskakujący numer 1
Wynagrodzenia
Nie tylko zetki nie chcą się poświęcać dla wyższej płacy