Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.02.2017 19:54 Publikacja: 19.02.2017 19:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: 123RF
– Rynek pracy jest głodny specjalistów, a presja na podwyżki jest coraz silniejsza – twierdzi Michał Głogowski, dyrektor zarządzający firmy rekrutacyjnej Spring Professional (należy do grupy Adecco), która w najnowszym raporcie płacowym, udostępnionym „Rzeczpospolitej", zwraca uwagę na wzrost stawek specjalistów i menedżerów.
Omawiając wynagrodzenia i sytuację na rynku pracy w kilku dużych sektorach, takich jak finanse, sprzedaż i marketing, nieruchomości i budownictwo, produkcja, logistyka, farmacja oraz IT, raport zaznacza, że praktycznie we wszystkich tych branżach firmy muszą się zmierzyć z rynkiem pracownika, czyli sytuacją, gdy to kandydaci do pracy dyktują warunki. Oznacza to, że podane w raporcie stawki wynagrodzeń w tym roku mogą pójść jeszcze w górę.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Trudności ze zdobyciem pracowników skłaniają pracodawców do rezygnacji z części oczekiwań wobec kandydatów. Jedn...
Sześć organizacji pracodawców uważa, że płaca minimalna powinna wzrosnąć w przyszłym roku o 50 zł. Proponują zmi...
7,27 tys. to kwota, która dzieli zarobki Polaków na pół. Ale w najmniejszych firmach, urzędach, sklepach jest to...
Najlepiej opłacanym prezesem firmy z amerykańskiego indeksu S&P 500 był szef spółki produkującej tasery, czyli p...
Gorsza koniunktura na rynku pracy, a także wspomnienia z czasów pandemii wpływają na postawy pracowników, którzy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas