Rosja wprowadza system rozpoznawania twarzy. Uczniów i nauczycieli

W moskiewskich szkołach zostanie wprowadzony system rozpoznawania twarzy uczniów i nauczycieli. Budzi to protesty.

Hołownia: Ugruntowanie cnót niewieścich? Zaraz usłyszymy o turniejach rycerskich i konkursie białogłów

- To jest najgorszy minister edukacji, jakiego Polska widziała w ciągu ostatnich 30 lat - tak Przemysława Czarnka ocenił Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

Zuzanna Dąbrowska: Ostry brak słodyczy

Ilekroć słyszę przemawiającego ministra Przemysława Czarnka, mam nieodpartą chęć poczęstowania go czekoladką.

Czarnek: Dzieł Jana Pawła II w lekturach było zdecydowanie za mało

Krytycy zmian w kanonie lektur „skupili się na Janie Pawle II i Stefanie Wyszyńskim, sprawiając wrażenie, że w Polsce są tylko przedstawiciele lewicy i świata lewackiego” - ocenił minister edukacji Przemysław Czarnek. - Nie. To jest zdecydowana mniejszość - stwierdził.

Dr Grzesiowski: Szczepienia w szkole? Zostało mało czasu

Najbardziej obawiam się, że dzieci przyjdą do szkół, a za miesiąc znów będziemy je zamykać - mówił dr Paweł Grzesiowski, wirusolog, ekspert ds. koronawirusa Naczelnej Rady Lekarskiej, w rozmowie z Onetem.

Potrzebna pomoc dla dzieci uchodźców z Białorusi

Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich apeluje o przekazywanie wyprawek szkolnych dla dzieci białoruskich uchodźców, którzy przebywają w Polsce.

Wykładowca UAM obrażał Kukiza. Minister Czarnek interweniuje u rektor

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że skierował do rektor UAM w Poznaniu pismo z prośbą o zajęcie się sprawą wykładowcy, który - używając anonimowego konta - zamieścił w internecie trzy obraźliwe wpisy na temat posła Pawła Kukiza.

Coraz więcej chętnych na studiowanie medycyny

W tym roku zainteresowanie studiami medycznymi było znacznie większe niż w poprzednich latach. – To efekt pandemii – tłumaczą akademicy.

Joanna Ćwiek: Czym podpadły pingwiny?

Planowane przez resort edukacji zmiany jeszcze bardziej zniechęcą uczniów do szkoły.

Przemysław Czarnek: Nie zgadzamy się na ideologię ekologizmu

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisali list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej. - Będziemy rozwijać edukację ekologiczną i dot. klimatu, ale nie zgadzamy się na jakąkolwiek ideologię ekologizmu - zapowiedział Czarnek.

Szczepienia przeciw Covid-19 w szkole we wrześniu

Choć w szkołach powstaną punkty szczepień, zastrzyki dla nastolatków nie będą obowiązkowe – zapewnia MEiN.

Tomasz Niemirowski: Dobre cnoty niewieście

Można dyskutować, jakie wzorce kobiecości są lepsze, ale nie można ich pominąć – twierdzi filozof.

Sondaż: Polacy nie chcą powrotu nauki zdalnej

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy w jakiej formule - ich zdaniem - powinna rozpocząć się nauka w roku szkolnym 2020/2021.

Czarnek w TVP „zwolnił” naukowca z UAM za hejt na Kukiza

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w programie „Gość Wiadomości” w TVP, że naukowiec, który „obrzydliwie wyrażał się pod adresem Pawła Kukiza” nie będzie pracował już na swojej uczelni. Jak potwierdziliśmy, chodzi o germanistę z UAM w Poznaniu. - Jestem w szoku. Niech mnie ktoś uszczypnie - skomentował w rozmowie z „Rzeczpospolitą" wykładowca.

Czarnek: Dzieci chciałyby poznawać osobę kard. Wyszyńskiego

- Nie ma lepszej okazji do odbudowywania wspólnoty wśród uczniów i kontaktów z nauczycielami jak kilkudniowe wyjazdy wycieczkowe - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, prezentując pilotażowy program „Poznaj Polskę”, który ma za zadanie propagowanie wśród uczniów wiedzy nt. polskiej kultury, historii oraz tradycji.

Przygotowania do 1 września. Szkoła sprawdzi temperaturę

Uczniowie nie będą mieli profilaktycznych testów na obecność koronawirusa, ale z gorączką do szkoły nie wejdą – zapowiada MEiN.

Czarnek: Rozważany jest jeden scenariusz powrotu do szkół

Przygotowujemy się do tego, żeby 1 września rzeczywiście wszyscy wrócili do szkoły w trybie stacjonarnym - i wszyscy uczniowie, i nauczyciele - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.