Ogłoszenie nazwiska kandydata oraz nazwy porozumienia w wyborach samorządowych w stolicy ma nastąpić w czasie konferencji prasowej o godz. 11.00 przed Pałacem Kultury i Nauki.

Według nieoficjalnych informacji, wspólnym kandydatem ma być Jan Śpiewak, lider Wolnego Miasta Warszawa, radny ze Śródmieścia, znany m.in. z zaangażowania w nagłośnienie nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.

Wcześniej Adrian Zandberg z partii Razem zapowiadał, że kandydat koalicji będzie ogłoszony "po mundialu", czyli po 15 lipca. - To jest bezprecedensowa sytuacja, jeśli chodzi o polityczną historię Warszawy. My będziemy trzecią siłą, która będzie walczyć o drugą turę - zapowiadał Jan Śpiewak w połowie czerwca, gdy Inicjatywa Polska, Razem, Zieloni i stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa informowali o wypracowaniu porozumienie przed wyborami samorządowymi.

Przeczytaj: Razem, Zieloni, Inicjatywa Polska i Śpiewak - porozumienie jest, kandydat po mundialu

Oficjalnie swoich kandydatów przedstawiły już wcześniej: koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (Rafał Trzaskowski), Zjednoczona Prawica (Patryk Jaki), Sojusz Lewicy Demokratycznej (Andrzej Celiński) i Polskie Stronnictwo Ludowe (Jakub Stefaniak). Start w wyborach zapowiedzieli też: Jacek Wojciechowicz - były wiceprezydent Warszawy, Justyna Glusman - przedstawicielka ruchów miejskich, w tym stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. O kandydowaniu mówił też Janusz Korwin-Mikke z partii Wolność - byłyby to jego szesnaste wybory, w których brałby udział.