Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.08.2018 14:55 Publikacja: 14.08.2018 13:03
Foto: 123RF
Powstanie samozwańczego kalifatu tzw. Państwa Islamskiego proklamowano w 2014 roku. Przez pewien czas twór ten zajmował dużą część Syrii i Iraku. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy dżihadyści stracili dwa najważniejsze ośrodki miejskie kontrolowane przez siebie (Mosul w Iraku i Ar-Rakkę w Syrii) i zostali zepchnięci na pustynię, a kalifat de facto przestał istnieć.
Jednak wypuszczony właśnie przez ONZ raport ostrzega, by nie uznawać Daesh za organizację całkowicie pokonaną. W raporcie czytamy, że co najmniej 30 tysięcy dżihadystów wiernych samozwańczemu kalifatowi jest gotowych znów ruszyć do walki.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Cały cywilizowany świat musi powstrzymać Rosję. To wojna cywilizacyjna – mówił w 2014 roku w rozmowie z „Rzeczpo...
Standardowe ubezpieczenie nieruchomości chroni dom lub mieszkanie przed takimi zdarzeniami, jak pożar, zalanie,...
Czuję się źle. Mam tylko nadzieję, że wkrótce wszyscy otrzeźwieją. Kurz bitewny opadnie, a wygra wojsko. Wtedy p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas