Pl. Defilad 1, tel. 022 831 03 86, godz. 10 – 20.
igse
Parkowanie z książką Muzeum-Pałac w Wilanowie
Wszyscy, którzy przyjdą na spacer do pałacowego parku, mogą również poczytać. Nie szkodzi, że zapomnieli zabrać ze sobą lekturę. Nie będzie żadnego problemu, by oddać się czytaniu na parkowej ławce. Dyrekcja parku przygotowała dla spacerowiczów regał pełen nowości wydawniczych. Po zakończeniu czytania należy odstawić książki na półkę!
Ul. S. Kostki-Potockiego 10/16, tel. 022 842 81 01, od godz. 9.
Przyrodnicze Środy Studio Twórczego Rozwoju - STWÓR
Zajęcia z Przyjacielem Psem oraz gry i zabawy o tematyce przyrodniczej to sposób na wakacyjne przedpołudnie dla dzieci w wieku od lat pięciu do dziewięciu. Maluchy zaprzyjaźnią się z psem terapeutą, namalują jego portret i posłuchają opowieści o otaczającej przyrodzie. Podczas kolejnych środowych spotkań organizatorzy planują wycieczkę do zoo.
Ul. Łojewska 22, tel. 022 425 03 44, godz. 9 – 13.
Dziecięce Lato Teatralne - II Ogród Jordanowski
Byczek Fernando, bohater bajki Munro Leafa do muzyki z baletu “Byk na dachu” Dariusa Milhauda, zupełnie nie przypomina wojowniczego aktora hiszpańskiej areny. Nie lubi przemocy, a od walki z toreadorem woli wąchanie kwiatków, poezję, muzykę i taniec. Korrida z udziałem Fernanda to okazja do wesołej zabawy. Dzieci mogą nawet zatańczyć z nim flamenco.
Ul. Odyńca 6, tel. 022 668 67 08, godz. 11.
tr
MOONSFERA
Restauracja mieszcząca się na ostatnim piętrze Centrum Olimpijskiego zaprasza na nowo otwarty taras, na którym ustawiono kosze plażowe i sofy. Z tarasu rozciąga się niezwykły widok na całą Warszawę. W każdy piątek można w Moonsferze próbować potraw przyrządzanych z mazurskich ryb. Sielawy, sieje i szczupaki (w zależności od dostaw) podawane są z opiekanym ziemniakiem, pieczonym jabłkiem z żurawiną i ciepłą sałatką z warzyw aromatyzowanych lubczykiem.
Pobyt w restauracji można połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Sportu i Turystyki oraz treningiem w Gymnasionie.
Ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, tel. 022 560 37 33.
CWANIAK WARSZAWSKI
Uczta Warszawska to zestaw złożony z czterech dań w cenie 39,90 zł. Można wybierać spośród listy przekąsek, zup, dań głównych i deserów. Zjemy np. dyrki z kurki, czyli nóżki w galarecie albo śledzia z beczki w oliwie, potem m.in. barszcz czerwony z pasztecikiem oraz żeberka duszone w kapuście z ziemniakami z wody albo pierś kurczaka nadziewaną mozzarellą i zawijaną w boczek. Na deser możemy dostać złotą renetę z cynamonem na kruchym cieście lub lody zapiekane w skorupce bezowej.
Ul. Waliców 9, tel. 022 654 67 67
mq
Dziś w Kino.Lab pokaz głośnego dokumentu „Ameryka kontra John Lennon” w reżyserii Davida Leafa. Film rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. XX w., gdy po rozpadzie The Beatles Lennon zaangażował się w działalność pacyfistyczną. Wówczas nadciąga spodziewany koniec amerykańskiej interwencji w Wietnamie, a w USA nasilają się ruchy antywojenne. Pacyfiści traktują byłego Beatlesa jak duchowego przywódcę. Jego charyzmatyczna osobowość i siła oddziaływania porywa tłumy, które są gotowe pójść za Lennonem w ogień. Kiedy muzyk postanowił osobiście udać się za Ocean, na polityków padł blady strach. Sam prezydent Richard Nixon próbował uniemożliwić Lennowi wjazd do USA w obawie przed nasileniem się antywojennych demonstracji.
Film Davida Leafa to nie tylko surowa dokumentacja głośnego wydarzenia. Na ekranie, w materiałach archiwalnych i wywiadach, pojawiają się ludzie, artyści i politycy tworzący ducha tamtych czasów. Nie brakuje Martina Luthera Kinga, poety i aktywisty Johna Sinclaira, dziennikarza Carla Bernsteina, a nawet J. Edgara Hoovera, dyrektora FBI również w czasach rządów Nixona. Dzięki nim film staje się także barwną kroniką Ameryki sprzed 40 lat.
Urszula Lipińska
Kino.Lab, ul. Jazdów 2, godz. 19, bilety 10 zł.