IS porwało ok. 500 dzieci. Poślą je na śmierć?

Bojownicy Państwa Islamskiego (IS) porwali ok. 500 dzieci w Iraku. Według przedstawicieli irackich służb bezpieczeństwa, islamiści mogą wykorzystywać porwane dzieci do samobójczych ataków.

Publikacja: 01.06.2015 05:00

IS porwało ok. 500 dzieci. Poślą je na śmierć?

Foto: AFP

- Daesh (arabska nazwa Państwa Islamskiego - red.) uprowadził co najmniej 400 dzieci pochodzących z prowincji Anbar. Bojownicy zabrali uprowadzone dzieci do swoich baz w Iraku i Syrii - poinformował członek rady prowincji Anbar Farhan Mohammed.

Władze Iraku przyznają, że tylko w zeszłym tygodniu setki dzieci zostały uprowadzone z domów i szkół w miastach Ar Rutba, Al-Quaim, Anah i Rawa. Jednocześnie ok. 100 dzieci poniżej 16. roku życia zostało porwanych przez bojowników IS we wschodnim Iraku.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!