Papież spotkał się z muzułmanami

Pięciu imamów (na zdjęciu jeden z nich: Nehedid Tidjani) towarzyszyło Franciszkowi, gdy odwiedził w poniedziałek meczet w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA).

Aktualizacja: 30.11.2015 18:22 Publikacja: 30.11.2015 18:05

Papież spotkał się z muzułmanami

Foto: AFP

– My, chrześcijanie i muzułmanie, jesteśmy braćmi. Musimy więc zachowywać się jak bracia. Dobrze wiemy, że niedawne akty przemocy, które wstrząsnęły waszym krajem, nie miały podstaw ściśle religijnych – tak Radio Watykańskie cytowało słowa wypowiedziane przez papieża w wielkim meczecie Kuduku, który znajduje się w strefie muzułmańskiej odciętej od reszty miasta pasem ziemi niczyjej.

Okolica jest wyjątkowo niebezpieczna, kilka godzin przed wizytą Franciszka zginęło tam dwóch chrześcijan. W czasie krwawego konfliktu przywódcy duchowi chrześcijan i muzułmanów razem nawoływali do pokoju. I to z radością podkreślił papież. Franciszek raz już odwiedził muzułmańską świątynię – Błękitny Meczet w Stambule (rok temu).

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!