[srodtytul] Hipnotyczne aspekty sprzątania po latach [/srodtytul]

Najnowsza premiera w Teatrze Konsekwentnym to dyplom Marii Kwiecień, absolwentki Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST. Przygotowywana przez nią sztuka Athola Fugarda „Dzieci śmieci“ opiera swoją akcję na ponownym spotkaniu po latach brata i siostry. Rodzeństwo wspólnie musi skonfrontować własne wyobrażenia o dzieciństwie z niewygodnymi faktami. – Sztuka Fugarda wydała mi się w pierwszej lekturze dokładnie taka jak rzeczywistość, którą opisuje: lekko przykurzona i zatęchła, mroczna i hipnotyczna jak zagracony przez pokolenia strych albo piwnica – mówi o przygotowywanym spektaklu reżyserka. – Przecież każdy ma jakieś miejsce, w którym nigdy nie sprząta i truchleje na samą myśl, że kiedyś będzie trzeba. Do podróży tam chcieliśmy zaprosić publiczność.

—Agnieszka Rataj

Teatr Konsekwentny, ul. Boleść 2, tel. 0 509 780 261, pokazy premierowe: czwartek – piątek (5 – 6.02.), godz. 19.

Dla czytelników, którzy dziś o godz. 11 przyślą na adres [mail=prezent@zw.com.pl]prezent@zw.com.pl[/mail] e-mail o temacie „Dzieci śmieci“ mamy zaproszenia na spektakl

[srodtytul] Koncert [/srodtytul]

The Complainer and The Complainers w Jadłodajni

Wojtek Kucharczyk: Dostarczamy prawdziwych emocji

[b]Jesteś pomysłodawcą kilku ciekawych projektów muzycznych i właścicielem wytwórni Mik.Musik.! Czy nie masz wrażenia, że dopiero wydanie albumu jako The Complainer and the Complainers przyniosło rozgłos w Polsce?[/b]

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Odkrywaj karty historii i pogłębiaj swoją wiedzę od starożytności po nowoczesność

ZAMÓW

Wojtek Kucharczyk: Faktycznie, był taki czas, że graliśmy więcej koncertów za granicą, jednak to powodowało pewien dyskomfort. Mnie zawsze bardziej zależało na robieniu czegoś w kraju i cieszę się, że wreszcie się udało.

[b]Grasz muzykę, która ostatnio cieszy się coraz większą popularnością, mam tu na myśli wszelkie odmiany disco punku czy new rave’u. Może pomogła wam ta moda?[/b]

My zawsze staraliśmy się stronić od mody, ewentualnie komentowaliśmy ją na własny sposób. Zaszły po prostu zmiany.

Młodzi ludzie jeżdżą za granicę, wiedzą, co się dzieje, stają się otwarci i mają większe wymagania muzyczne ponad to, co oferują media. My dostarczamy im prawdziwych emocji.\[b]Jak z nimi będzie na dzisiejszym koncercie? Przywieziecie ze sobą kwartet smyczkowy, który słychać na albumie?[/b]

Niestety nie, ale razem z podstawowym składem przearanżowaliśmy utwory, by zaskoczyć innym brzmieniem. Myślę, że też dajemy radę.

—rozmawiała Dominika Węcławek

Jadłodajnia Filozoficzna,

tel. 0 790 551 142, godz. 21, bilety 10 zł.

[srodtytul]Kino[/srodtytul]

[b]Droga do szczęścia

Kinoteka[/b]

Dramat z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut. Oboje są nieszczęśliwi i niespełnieni zarówno w związku, jak i karierze zawodowej.

Pl. Defilad 1, tel. 022 551 70 70, godz. 11.15.

[b]Transporter 3

CINEMA CITY MOKOTÓW[/b]

Kontynuacja kinowego przeboju z Jasonem Stathamem w roli głównej. Dalsze losy byłego agenta służb specjalnych, który zarabia na życie jako „transporter”. Specjalizuje się w dostarczaniu niebezpiecznych przesyłek.

Ul. Wołoska 12, tel. 022 456 65 00, godz. 14.

[b]SPIRIT – Duch miasta

Multikino Złote Tarasy[/b]

Wizjonerski film w reżyserii Franka Millera. Historia Denny’ego Colta, zamordowanego policjanta, który odradza się jako pogromca zbrodniarzy Spirit. Chce utrzymać spokój w Central City.

Ul. Złota 59, tel. 022 201 16 11, godz. 21.50.

—ul

[srodtytul]Muzyka[/srodtytul]

[b]Script For A Jester’s Tour

Progresja[/b]

Koncert nawiązuje do klasycznego albumu Marillion „Script For A Jester’a Tear”, firmowany teraz przez Micka Pointera (pierwszego perkusistę grupy) wraz z Ianem Salmonem z Arena, Nickiem Barrettem z Pendragon, Mike’em Varty’m z Credo i wokalistą Brianem Cummingsem z Carpet Crawlers.

Ul. Kaliskiego 15a, tel. 022 683 75 42, godz.19, bilety 90 zł.

[b]Jazzavie

Iguana Lounge[/b]

Sebastian Korsak przedstawia projekt muzyczny Łukasza Stachurko i Artura Bogusławskiego, zabawę ze standardami jazzowymi w klubowych aranżacjach.

Ul. Zajączkowska 11, tel. 022 851 23 23, godz. 21, wstęp 30 zł.

—ac

Dla czytelników, którzy dziś o godz. 12 przyślą na adres [mail=prezent@zw.com.pl]prezent@zw.com.pl[/mail] e-mail o tytule „Jazzavie”, mamy zaproszenia na wieczór

[srodtytul]Teatr[/srodtytul]

[b]Kamienie w kieszeniach

Teatr Mały[/b]

Bez rozbuchanej scenografii, wykorzystując za to w pełni swoje umiejętności modyfikowania fizyczności, gestu i głosu, aktorzy Montowni płynnie potrafią z nieśmiałego, jąkającego się facecika zmienić się w rozkapryszoną gwiazdę filmową. Bartłomiej Kasprzykowski i Szymon Sędrowski we dwóch odgrywają kilkunastu bohaterów tej opowieści z irlandzkiej wioski. W każdym wcieleniu bawią i wzruszają publiczność.

Ul. Marszałkowska 104/122, tel. 022 827 50 22, godz. 19.15.

[b]Versus. w Gęstwinie miast

Teatr Narodowy[/b]

Gościnny spektakl z Teatru Nowego z Krakowa. Jeden z najwcześniejszych dramatów Bertolda Brechta to rozgrywająca się w realiach Chicago 1912 roku historia walki między chińskim bogaczem Schlinkiem i biedakiem Gargą. Radosław Rychcik rozgrywa ten dramat na ringu amerykańskiego wrestlingu, który fascynował Brechta jako swoisty rodzaj teatru. Ul. Wierzbowa 3, tel. 022 692 08 07, godz. 19.

—ar

[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]

[b]Vidical 2009

Muzeum plakatu[/b]

W wilanowskim muzeum zostanie dziś otwarta wystawa najlepszych prac 5. Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy oraz Kart Świąteczno-Noworocznych. Ogłoszone zostaną wyniki, a na ekspozycji będzie można podziwiać m.in. legendarne kalendarze Pirelli.

Ul. Stanisława Kostki-Potockiego 10/16, tel. 022 842 26 06, wernisaż godz. 13.

[b]Przenikanie

Green gallery[/b]

Zafascynowana fotografią i biologią Agnieszka Mroczek zaprezentuje dziś swoje zdjęcia powstałe na styku dnia i nocy, świata realnego i iluzji. Jest to praca dyplomowa absolwentki Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Ul. Krzywe Koło 2/4, tel. 022 635 36 30, wernisaż godz. 19.

—igse

[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]

[b]Pipi Pończoszarka

Teatr Dramatyczny[/b]

Jej sterczące rude warkoczyki, piegowata buzia i za duże buty znane są wszystkim miłośnikom literatury – i małym, i dużym. Słynna bohaterka dziecięcych lektur, Pippi Pończoszanka, to mistrzyni w obnażaniu hipokryzji i banału, tak często obecnych w poważnym świecie dorosłych ludzi. Z dowcipem i fantazją będzie to robić również na scenie, wywołując salwy śmiechu u publiczności.

Pl. Defilad 1, tel. 022 656 68 44, godz. 12.

[b]Bal karnawałowy

Maskarada Klub Kuferek[/b]

Szampański bal karnawałowy dla dzieci od lat dwóch do siedmiu to okazja do zabawy w gronie rówieśników. Odważni wezmą udział w tanecznym turnieju i konkursie, sprawdzającym ich wiedzę o bajkach i baśniach. Najciekawszy strój zdecyduje o przyznaniu tytułów Królowej i Króla balu. Zmęczonym tańcem i zabawą przedszkolakom doda energi słodki poczęstunek.

Ul. Atutowa 7, tel. 0 606 348 567, godz. 15 – 17.

[b]Leśna przygoda

Biblioteka Bemowo, Wypożyczalnia Nr 119[/b]

Artyści Teatru Lalkowego Czarodziej postawili przed sobą ważne zadanie. Przedstawienie w ich wykonaniu, będące adaptacją bajki o Jasiu i Małgosi, ma nie tylko rozbawić przedszkolaki, ale i edukować ich w dziedzinie ekologii. Młodzi widzowie poznają rządzące knieją prawa i dowiedzą się, dlaczego trzeba szanować środowisko naturalne.

Ul. Pełczyńskiego 30, sala Planetarium, tel. 022 304 82 80, godz. 16.30.

—tr

[srodtytul]Kulinaria[/srodtytul]

[b]Greckie Wesele [/b]

W sobotę o godzinie 21 rozpocznie się w Tawernie Tabaca biesiada taka, jak odbywa się podczas tradycyjnych greckich wesel. Kolację otworzy wejście młodożeńców ubranych w tradycyjne stroje. Zatańczą halaro i pokroją tort, którego skosztować będzie można dopiero po spróbowaniu innych potraw. A w menu m.in. trunki takie jak szumada, lemoniada z migdałów oraz retsina. Wśród deserów bubuniery w tiulu, czyli migdały zalane czekoladą. Po zabawie restauracja zapewnia nieodpłatny transport weselnych gości do domu (tylko na terenie Warszawy). Koszt – 550 zł od pary.

Tawerna Tabaka, ul. Szkolna 2/4, tel. 022 828 10 60.

[b]Kuchnia francuska[/b]

W Passe Partout możemy uraczyć się filetem z soli z mleczkiem kokosowym i łagodnym curry, podanym z warzywnym julienne i ryżem Arborio (42 zł), imbirowym plackiem z łososia i warzyw podanym na liściach szpinaku z jajkiem w koszulce i sosem szafranowym (35 zł). Warto spróbować też quesadillas z chorizo, ziemniakami, żółtym serem i kolendrą, podanego z kwaśną śmietaną i pikantną salsą (35 zł), żołądki drobiowe z grzybami i ziemniaczanym puree (28 zł) oraz żeberka zapiekane pod sosem BBQ z grillowanymi warzywami i pieczonymi ziemniakami (42 zł).

Passe Partout, ul. Zwycięzców 21, tel. 022 616 28 82.

—mjl