Zespoły szkół w Radziszowie (powiat krakowski) i Gawłowie (powiat bocheński) zawiesiły zajęcia do środy włącznie. Nie ma ich także we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie bocheńskim, w dwóch placówkach w powiecie myślenickim, w trzech w powiecie nowosądeckim oraz w powiecie wadowickim, w pięciu w powiecie brzeskim, w czterech w powiecie tarnowskim oraz po jednym gimnazjum w powiecie oświęcimskim i wielickim.

Gimnazjum Nr 2 w Bochni, gdzie wodę pitną trzeba dowozić beczkowozami, zostało zamknięte aż do odwołania.

W kilku miejscach w województwie doszło też do awarii sieci energetycznych. Prądu nie ma 4600 odbiorców - m.in. w Krakowie, Radziszowie, Skawinie, Zabierzowie Łososinie i Myślenicach, 3000 odbiorców w powiecie bocheńskim, około 300 odbiorców w gminie Koszyce, 140 odbiorców w gminach Osiek i Brzeszcze, 70 - w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.

Wojewoda małopolski na wnioski starosty krakowskiego i brzeskiego oraz wójtów gmin Bochnia i Kłaj wystąpił do ministra obrony o pływające transportery samochodowe oraz łodzie z 3. Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego w Nisku (woj. podkarpackie). Transportery są już w rejonie gminy Kłaj i Brzesko, w rejon Skawiny i Szczurowej sprzęt ma dotrzeć w najbliższym czasie.