Pieniądze, o których mowa, mają trafić do nauczycieli z najbliższym wynagrodzeniem, z wyrównaniem od pierwszego stycznia. Projekt jednogłośnie przyjęła Rada Warszawy, a podwyżki otrzyma 9600 warszawskich nauczycieli. Będą wynosiły od 220 do 350 złotych miesięcznie. Najwięcej otrzymają nauczyciele stażyści z tytułem magistra oraz przygotowaniem pedagogicznym. Na najmniejsze podwyżki mogą liczyć nauczyciele mianowani z tytułem zawodowym licencjata lub inżyniera bez przygotowania pedagogicznego.

"Tak jak zapowiadałem, warszawscy nauczyciele otrzymają podwyżki z budżetu miasta. Mój projekt w tej sprawie przegłosowała właśnie Rada Warszawy. Podwyżki, z wyrównaniem od stycznia, nauczyciele otrzymają z najbliższym wynagrodzeniem" – czytamy we wpisie opublikowanym przez Rafała Trzaskowskiego na Twitterze.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli. – Będziemy strajkować do odwołania – mówił na konferencji prasowej przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.