Aktualizacja: 10.05.2019 16:03 Publikacja: 10.05.2019 15:52
Zbigniew Ziobro
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej ze szkół podstawowych w Wawrze. Według świadków doszło do kłótni między dwoma piętnastolatkami.Jeden z nich wyjął nóż i sześciokrotnie dźgnął nim kolegę. Natychmiast wezwano służby ratunkowe, ale mimo reanimacji chłopiec zmarł.
- Taka historia mrozi i budzi smutek - skomentował tragedię minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - To jest tragedia, bo zginął młody człowiek. Okoliczności tej sprawy oraz wniesienia noża na teren szkoły są badane. Śledztwo jest prowadzone bardzo intensywnie - ocenił na konferencji prasowej.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Zdaniem Polaków najlepiej z prowadzeniem kampanii prezydenckiej poradzi sobie Karol Nawrocki – wskazuje najnowszy sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla Wirtualnej Polski.
„Który kandydat na prezydenta Polski miałby Pani/Pana zdaniem szansę na nawiązanie najlepszych relacji z Donaldem Trumpem?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Ci, którzy ciężko pracują i mieszkają w Polsce, powinni mieć prawo do tych zasiłków, 800plus i polityki socjalnej. A inni nie - mówił na konferencji prasowej prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta KO, Rafał Trzaskowski.
Jaki wpływ ma triumf Trumpa na nastroje zwykłych Polaków? Nie da się ukryć, że sam schemat jego zwycięstwa może budzić nadzieję u obecnej opozycji.
Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że relacje między sztabem Rafała Trzaskowskiego a rządem Donalda Tuska są dalekie od ideału. Administracja premiera nie ma pomysłu, jak poprawić swoje notowania, nie ma też zbyt wielu pozytywnych komunikatów do zaprezentowania. W sztabie jest przekonanie, że rząd Tuska nie pomaga Trzaskowskiemu, a wręcz przeciwnie. I liczne sondaże to potwierdzają.
W sondażu przeprowadzonym przez Ogólnopolską Grupę Badawczą (OGB) kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski ma niecałe 4 pkt. proc. przewagi nad popieranym przez PiS Karolem Nawrockim. W badaniu uwzględniono Grzegorza Brauna i Krzysztofa Stanowskiego, którzy w ostatnich dniach zapowiedzieli swój start w wyborach prezydenckich.
Planowany przez Koalicję Obywatelską Marsz Miliona Serc może się zakończyć klapą frekwencyjną, a także klapą polityczną – ocenił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dr Jan Maria Jackowski, analityk polityczny i były senator.
Czy kandydat Nawrocki wyzwie kandydata Trzaskowskiego na pojedynek mięsny? Pierwsza runda – tatar, druga – befsztyki wołowe, trzecia – kotlety schabowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas