Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 23.05.2017 06:16 Publikacja: 22.05.2017 19:45
– Giełdy ofert zamieszczane w internecie stwarzają przestrzeń do pierwszego kontaktu. Kolejne kontakty są ich pochodną. Można znaleźć na nich wiele ciekawych zapytań, choć podstawowym problemem są rzetelność i aktualność zamieszczanych tam informacji. Wiele zależy więc od operatora serwisu – mówi Tomasz Salomon, wicedyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju.
Jako przykłady giełd podaje np. tę z portalu www.trade.gov.pl zarządzanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, oraz tę z portalu www.een.org.pl, prowadzonego przez Enterprise Europe Network, a więc największą na świecie sieć wspierającą małe i średnie firmy w internacjonalizacji. Aktualnie na www.trade.gov.pl po wejściu w bazę ofert i przetargów firm zagranicznych można znaleźć niemal 2600 zapytań. Najświeższe z 19 maja br. pochodzą od firmy rumuńskiej importującej i sprzedającej materiały budowlane oraz artykuły wykończenia wnętrz. Kolejne (też z maja br.) pochodzą od firmy litewskiej, poszukującej producenta kółek, które będą wykorzystywane do produkcji stojaków dla rowerów, oraz duńskiej firmy szukającej producenta szaf sterowniczych na zamówienie.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Ydanis Rodriguez będzie jednym z prelegentów Kongresu Nowej Mobilności w Katowicach. To postać nietuzinkowa – ur...
Panel poświęcony jest strategicznej roli sektora budowlanego jako jednego z głównych motorów wzrostu gospodarcze...
Zbliżające się Forum Ekonomiczne w Karpaczu to wyjątkowa przestrzeń międzynarodowego dialogu, gdzie odważne pyta...
Już za kilka dni, we wtorek 2 września, rozpocznie się XXXIV Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Organizatorzy Forum z...
Już 2 września w Karpaczu rozpocznie się XXXIV Forum Ekonomiczne – największa międzynarodowa konferencja w regio...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas