Kurs złotego we wtorek nieco mocniejszy

Wtorek nie przyniósł przełomu na rynku walutowym. Złoty oscyluje wciąż na dobrze znanych poziomach.

Publikacja: 05.03.2024 18:39

Kurs złotego we wtorek nieco mocniejszy

Foto: Adobe Stock

Przed dzisiejszą sesją na rynku walutowym trudno było spodziewać się fajerwerków. I faktycznie ich zabrakło. Nie zmienia to jednak faktu, że złoty pozostaje nadal mocny, a we wtorek nawet jeszcze nieznacznie poprawił swoją pozycję.

Ograniczona zmienność złotego

Po południu dolar był wyceniany na 3,97 zł czyli o 0,2 proc. mniej niż wczoraj. Euro taniało o 0,1 proc. i jego wycena znów zeszła poniżej 4,32 zł.

Czytaj więcej

Kurs złotego stabilny. Czeka na nowy impuls

- Wtorkowa sesja nie przynosi większych zmian na złotym. Polska waluta cechuje się ostatnio ograniczoną zmiennością, częściowo w wyniku małych zmian eurodolara. Bieżący tydzień makro ma jednak potencjał przynieść nowe impulsy do handlu — wskazuje Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Rynek walut czeka na sygnał z banków centralnych

We wtorek tych impulsów zdecydowanie zabrakło. Finalne odczyty indeksów PMI w Europie to było bowiem za mało by rozruszać rynek. Inna sprawa, że inwestorzy czekają na zdecydowanie ważniejsze wydarzenia.

Mowa przede wszystkim o sygnałach płynących ze strony bankierów centralnych. Przed nami m.in. decyzja EBC w sprawie stóp procentowych, ale także i wystąpienie szefa Fed. W piątek zaś ważny odczyt z amerykańskiego rynku pracy.

- Kursy walut pozostają w patowej sytuacji. Kurs euro w relacji do dolara utrzymuje się nad 1,08, lecz EUR/USD nie może wyjść powyżej 1,09, definitywnie kończąc trwający od początku roku trend spadkowy. Złoty od tygodni pozostaje silny i stabilny. EUR/PLN w od przeszło miesiąca plasuje się w bezpośredniej bliskości długoterminowych minimów i pułapu 4,30, a USD/PLN od kilku tygodni krąży wokół 4,0 — zwraca uwagę Bartosz Sawicki, analityk firmy Cinkciarz.pl.

Waluty
Fatalny dzień złotego. Nasza waluta pod presją sprzedających
Waluty
Kurs złotego wciąż pod geopolityczną presją. Króluje dolar
Waluty
Nerwowe wahania złotego. Kursy walut wyraźnie w górę
Waluty
Rynki odetchnęły z ulgą po ataku Iranu na Izrael. Kurs złotego odrabia straty
Waluty
Dolar rozgaszcza się powyżej 4 zł. Złoto rekordowo drogie