Aktualizacja: 10.10.2019 13:44 Publikacja: 10.10.2019 13:44
Foto: materiały prasowe
Dorota Karczewska jest radcą prawnym i specjalizuje się w prawie ochrony konkurencji oraz w prawie konsumenckim. Przez ostatnie 5 lat pełniła funkcję wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w którym pracowała przez ostatnie 21 lat.
Jako wiceprezes UOKiK była odpowiedzialna za pion konsumencki. Zajmowała się egzekwowaniem prawa konsumenckiego, uczestniczyła w procesie legislacyjnym na poziomie krajowym i europejskim, inicjowała procesy samoregulacyjne u przedsiębiorców i ich stowarzyszeń, sprawowała nadzór nad: Inspekcją Handlową, laboratoriami UOKiK oraz nad Europejskim Centrum Konsumenckim.
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Prokuratura ma już wyniki badań toksykologicznych Mieszka R., podejrzanego o bestialskie zabójstwo na Uniwersyte...
Wniosek o zmianę miejsca głosowania można składać już na 44 dni przed dniem wyborów, nie później jednak niż trze...
Rowerzysta, dojeżdżając do przejazdu rowerowego, nie ma pierwszeństwa. Zyskuje je dopiero, gdy znajdzie się już...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas