Shibumi zainwestowało w Sustonable – firmę z siedzibami w Holandii i Hiszpanii zajmującą się zrównoważonymi materiałami budowlanymi, produkującą kamienne powierzchnie kompozytowe. Cały projekt obejmował nabycie linii technologicznych, patentów i innych praw przez spółkę oraz otwarcie fabryki w Turcji.

Po stronie inwestora, za poprowadzenie całej transakcji pod szwajcarską i holenderską jurysdykcją odpowiedzialny był Jacek Kosinski wraz z zespołem w składzie Anna Polak oraz Miroslaw Gawlik z kancelarii Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni, wspierani przez kancelarię holenderską Benvalor w składzie Maarten van der Voort oraz Sjoerd Mol.

Drugą stronę transakcji reprezentowali Marnix Geraerts i Antony Jonkman z kancelarii LXA.

- Jest to innowacyjne i proekologiczne przedsięwzięcie, dlatego tym bardziej cieszymy się i dziękujemy naszym klientom za możliwość wzięcia udziału w projekcie, który nie tylko bezpośrednio przysłuży się środowisku, ale również doprowadzi do rozbudowy infrastruktury produkcyjnej opartej na materiałach odnawialnych w Europie - informuje Kancelaria Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni.