Oprócz Alexandra von Bergwelta, Michaela Malterera oraz Igsaana Varachia, których przejście do Dentons ogłoszono w maju, do firmy dołączają także trzej kolejni partnerzy: Florian Breitreiner, Matthias Nordmann oraz Christoph Zieger. Wszyscy poprzednio związani byli z kancelarią Norton Rose Fulbright.

Florian Breitreiner doradza średniej wielkości firmom z sektora technologicznego i produkcyjnego w zakresie prawa spółek oraz transakcji fuzji i przejęć. Posiada również doświadczenie w kwestiach strukturyzacji i realizacji znaczących wydarzeń sportowych. Specjalizujący się w prawie konkurencji Matthias Nordmann doradza klientom w sprawach dotyczących kontroli koncentracji oraz zagadnieniach dotyczących ochrony konkurencji. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo w sprawach z zakresu pomocy publicznej, w tym reprezentację klientów w postępowaniach przed Komisją Europejską oraz europejskimi sądami (ostatnio w związku ze sprzedażą niemieckiego kompleksu sportów motorowodnych Nürburgring). Christoph Zieger reprezentuje klientów w sprawach spornych i sporach sądowych, w tym dotyczących sektora IT. Grono jego klientów obejmuje głównie firmy z sektorów technologicznego i ubezpieczeniowego.

Dentons będzie kontynuował rekrutacje prawników, poszerzając ofertę usług biura w Monachium. W ciągu kolejnych dwóch lat liczba prawników monachijskiego biura ma wzrosnąć do 40.

„Cieszymy się, że nasze nowe biuro w Monachium przyciągnęło silnych liderów i znakomity zespół prawników, którzy są rozpoznawalni na rynku i wnoszą doświadczenie do naszych grup i praktyk sektorowych, mających strategiczne znaczenie z punktu widzenia firmy, w tym do zespołów prawa spółek, fuzji i przejęć, postępowań sądowych, doradztwa podatkowego, papierów wartościowych oraz prawa konkurencji" – powiedział Andreas Ziegenhagen, partner zarządzający Dentons w Niemczech.

„Cieszę się, że dołączam do Dentons z tak doświadczonym zespołem. Klienci w Monachium będą mogli korzystać teraz z naszych doświadczeń w Niemczech, a także na całym świecie. Z kolei klienci spoza Monachium będą mieli do dyspozycji zespół doskonalone znający lokalne realia" – powiedział Alexander von Bergwelt, partner zarządzający biurem Dentons w Monachium.

„Niemcy to jeden z kluczowych rynków z punktu widzenia europejskiej i globalnej strategii rozwoju Dentons. Otwarcie biura w Monachium to istotny kamień milowy w jej realizacji. Nasza policentryczność przyciąga najlepsze prawnicze talenty, dzięki czemu możemy zapewnić do nich dostęp klientom na całym świecie" – powiedział Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

„Otwarcie biura w Monachium poszerza naszą ofertę na dwa sposoby. Z jednej strony, umożliwia klientom z Europy i całego świata dostęp do utalentowanego zespołu prawników w Monachium, posiadających bogate doświadczenie na tym ważnym dla sektorów finansowego i produkcyjnego rynku lokalnym, z drugiej zaś – umożliwia klientom monachijskim dostęp do globalnej sieci Dentons" – powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.

„Otwarcie biura w Monachium to kolejny przejaw inicjatywy rozwojowej, kontynuowanej przez Dentons przez ostatnie 12 miesięcy, w ramach której firma uruchomiła biura w Luksemburgu i Mediolanie oraz istotnie wzmocniła zespół w Budapeszcie. Nieustannie szukamy nowych możliwości rozwoju na rynkach, które według naszych klientów są kluczowe z punktu rozwoju ich biznesu" – powiedział Joe Andrew, Przewodniczący Rady Dentons.

Po otwarciu biura w Monachium, w trzech biurach Dentons w Niemczech klienci mają dostęp do ponad 120 profesjonalistów. Od stycznia 2015, do zespołu Dentons w Berlinie i Frankfurcie dołączyło 12 partnerów, dzięki czemu - łącznie z 6 nowymi partnerami w biurze Monachium, liczba partnerów w Niemczech wzrosła do 40.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj