Posunięcie to znacznie rozszerzy zakres wiedzy będącej do dyspozycji Klientów obu firm, umożliwiając im dostęp do specjalistów, know-how oraz doświadczenia firmy partnerskiej. Klienci będą mogli czerpać korzyści z komplementarnych kwalifikacji z zakresu wszystkich obszarów praktyki prawnej obu kancelarii, jak również specjalizacji geograficznej, którą każda z nich wypracowała przez lata.

Obie kancelarie od wielu lat aktywnie działają na polskim rynku, doradzając inwestorom i przedsiębiorstwom, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów zagranicznych. Oferują im najwyższej jakości usługi prawne, które łączą w sobie wiedzę na temat miejscowego biznesu, kultury i prawa z najwyższymi międzynarodowymi standardami branży prawniczej.

Pozostając w pełni odrębnym, wyspecjalizowanym podmiotem, kancelaria Nilsson & Partners dołączy do Grupy BSJP. W rezultacie Grupa będzie mogła oferować Klientom połączone usługi ponad 70 prawników w 7 strategicznych lokalizacjach w Polsce, jak również specjalistyczne doradztwo prawne obejmujące swoim zasięgiem Niemcy i Austrię, a także cały obszar Skandynawii oraz Wielkiej Brytanii. Obok usług prawnych Grupa będzie dostarczała swoim Klientom usługi doradztwa podatkowego, usługi audytorskie, usługi księgowe oraz usługi doradztwa gospodarczego.

Dag Nilsson i Jörn Brockhuis zgodnie komentują: „Posunięcie to postrzegamy jako wielką szansę na wzmocnienie naszej pozycji na rynku poprzez wykorzystanie synergii zarówno w odniesieniu do obszarów praktyki, jak i specjalizacji geograficznej. Jednakże największe znaczenie ma to, że nasi Klienci będą mogli skorzystać na przedmiotowej współpracy poprzez uzyskanie dostępu do rozszerzonych kompetencji".