Reklama
Rozwiń

Kancelaria CMS doradzała przy nabyciu gdańskiej Alchemii

Prawnicy z kancelarii CMS doradzali Bluehouse Capital przy nabyciu budynku biurowego Alchemia I zlokalizowanego w Gdańsku.

Publikacja: 13.08.2015 10:07

Kompleks biurowy Alchemia znajduje się przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

Kompleks biurowy Alchemia znajduje się przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

Foto: materiały prasowe

Biurowiec został zakupiony przez fundusz joint venture stworzony przez Bluehouse Capital oraz Reino Partners. Dotychczasowym właścicielem budynku był gdański deweloper Torus, specjalizujący się głównie w budowie i komercjalizacji nowoczesnych powierzchni biurowych.

Alchemia I – zlokalizowana w Gdańskiej Oliwie - to kompleks wielofunkcyjny z 2013 r. oferujący 16,7 tys. m.kw. powierzchni biurowej oraz ponad 4 tys. m.kw. powierzchni towarzyszącej, na której mieści się centrum rekreacyjno-sportowe.

Bluehouse Capital jest założoną w 2004 roku firmą typu private equity zajmującą się inwestycjami na rynku nieruchomości. Koncentruje swoją działalność na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej poprzez biura zlokalizowane w Bułgarii, Czechach, Rumunii, Chorwacji, Serbii oraz Grecji.

„Zamknięcie w ostatnim czasie dwóch transakcji potwierdza istotne zaangażowanie Bluehouse i jego partnera, REINO, na rynku biurowym w Polsce, a z szerszej perspektywy niesłabnące zainteresowanie inwestorów regionalnymi rynkami nieruchomości. Znajduje to również potwierdzenie w danych statystycznych: udział rynków regionalnych w całkowitym wolumenie transakcji biurowych w Polsce w I półroczu 2015 sięgnął blisko 60%. Także z naszych obserwacji wynika, że wzmożona aktywność inwestorów i deweloperów na rynkach nieruchomości poza Warszawą będzie jeszcze wzrastać. Przy czym co istotne, mamy do czynienia z zaangażowaniem zarówno deweloperów lokalnych (Torus w przypadku Alchemii), jak i międzynarodowych (Skanska w przypadku Malty House)" – podkreśla Przemysław Kucharski, partner z kancelarii CMS, która w ostatnich tygodniach reprezentowała Bluehouse przy nabyciu w joint-venture z REINO Dywidenda Plus budynków Alchemia I w Gdańsku oraz Malta House w Poznaniu.

Zaangażowanie CMS w projekcie obejmowało doradztwo prawne dla Bluehouse w szczególności przy opracowaniu struktury transakcji, kwestiach związanych z finasowaniem oraz nabyciu nieruchomości.

Funduszowi Bluehouse Capital doradzała kancelaria CMS w składzie: Przemysław Kucharski, adwokat i partner w Departamencie Nieruchomości i Budownictwa wspierany przez zespół prawników: Mateusz Tomicki, adwokat i starszy prawnik, Paulina Pawłowska, radca prawny i prawnik, Marcin Pasik, prawnik z Departamentu Nieruchomości i Budownictwa, Jakub Lerner, radca prawny i starszy prawnik oraz Grzegorz Pączek, aplikant adwokacki i prawnik w Departamencie Transakcji i Prawa Spółek oraz Konrad Werner, radca prawny i starszy prawnik w Departamencie Bankowości i Finansów Międzynarodowych.

W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców