Wystarczy odpowiedzieć na 7 krótkich pytań, aby uzyskać informację na temat tego, jakie obowiązki dokumentacyjne w zakresie cen transferowych oraz jakie progi dokumentacyjne obowiązują w każdym z analizowanych przypadków.

Weryfikator obowiązków TP jest kolejnym z podatkowych narzędzi IT, udostępnianym bezpłatnie firmom na portalach prowadzonych przez ekspertów Crido Taxand. Dyrektorzy finansowi i inne osoby w firmach odpowiedzialne za podatki w organizacjach mają, m.in. do dyspozycji Weryfikator JPK na stronie jpk.taxand.pl i Labirynt CFC na stronie cfc.taxand.pl.

- Weryfikator obowiązków TP bazuje na analizie nowych przepisów, które wchodzą w życie od stycznia 2017 roku. W porównaniu do ich wcześniejszej wersji, nowe regulacje są zdecydowanie bardziej rozbudowane oraz wielowątkowe i nakładają na wiele spółek nowe obowiązki w zakresie dokumentacji cen transferowych. Opracowując nasz Weryfikator chcieliśmy, bazując na doświadczeniu naszego zespołu, wesprzeć osoby odpowiedzialne w spółkach za ceny transferowe w interpretacji tych przepisów – wyjaśnia Ewelina Stamblewska-Urbaniak, Partner odpowiedzialny za Zespół Cen Transferowych w Crido Taxand.

Aby sprawdzić nowe obowiązki dokumentacyjne wystarczy wpisać odpowiednio przychody, koszty, kursu PLN/EUR i wskazać rodzaje umów, które podlegają przepisom o cenach transferowych. W odpowiedzi użytkownik otrzymuje informację o tym, czy musi np. przygotować dokumentację lokalną lub grupową i jakie progi dokumentacyjne obowiązują jego spółkę.

Obok Weryfikatora w serwisie cenytransferowe.taxand.pl można znaleźć bieżące informacje dotyczące zmian w przepisach o cenach transferowych wraz ze wskazaniem ich wpływu na biznes, wybrane orzeczenia, informacje dotyczące kontroli cen transferowych czy bazę obowiązujących aktów prawnych.