Jest to już piąta lokalizacja – po Monaco, Chile, Kolumbii i Peru – w której CMS umacnia obecność od początku tego roku. W 2016 r. kancelaria otworzyła własne biura w Teheranie oraz w Szanghaju.

CMS posiada obecnie jedną z najbardziej rozwiniętych sieci biur w regionie Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Oprócz Arabii Saudyjskiej, jesteśmy obecni w Algierii, Iranie, Maroko, Omanie, Turcji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także – poprzez kancelarie stowarzyszone - w Iraku i Libanie. W całym regionie Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu CMS zatrudnia łącznie ponad 100 prawników.

- Nasz polski zespół od dłuższego czasu wspiera klientów, którzy decydują się na transakcje na rynkach bliskowschodnich lub inwestycje bezpośrednie w tym regionie. Z perspektywy czasu widzimy coraz większe zainteresowanie rozwojem biznesu w tym kierunku geograficznym, w szczególności w sektorze energetyczno – paliwowym, przemyśle ciężkim, ale też spożywczym – podkreśla Piotr Ciołkowski, partner z warszawskiego biura CMS wspierający spółki inwestujące na Bliskim Wschodzie.

Przy podejmowaniu przedsięwzięć biznesowych na Bliskim Wschodzie, klienci CMS mogą liczyć na kontakt i pomoc ze strony lokalnych prawników ze znajomością języka i miejscowych regulacji. Z kolei, dla przedsiębiorstw z Bliskiego Wschodu obecność CMS w tym regionie oznacza dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie prawa na całym świecie, co jest szczególnie istotne w przypadku ekspansji poza region lub udziału w transgranicznych transakcjach i postępowaniach spornych.

- Rynki Bliskiego Wschodu odnotowują silny wzrost i zyskują na znaczeniu wśród naszych klientów, a Arabia Saudyjska jest w tym regionie największą gospodarką. Nasze biura na Bliskim Wschodzie, a szczególnie biuro w Dubaju, już od pewnego czasu współpracowały z Feras Al Shawaf. Teraz CMS i Feras Al Shawaf, jako kancelarie stowarzyszone, zintensyfikują współpracę, pracując w ramch zintegrowanego zespołu, który zapewni kompleksową i efektywną obsługę na najwyższym poziomie – podkreśla Duncan Weston, partner odpowiedzialny za rozwój międzynarodowy CMS.

Z kolei Feras Al Shawaf, partner zarządzający Feras Al Shawaf, tak skomentował zacieśnienie współpracy: „CMS i Feras Al Shawaf postanowiły nawiązać wyłączne partnerstwo, którego celem jest poszukiwanie i wykorzystywanie nowych możliwości biznesowych w Arabii Saudyjskiej. Podczas gdy klienci realizują projekty w ramach programu Vision 2030, Al Shawaf i CMS łączą swoje doświadczenia, aby móc lepiej zaspokajać ich potrzeby. Wraz z CMS możemy zaoferować naszym klientom lokalnym i regionalnym dostęp do ponad 4,5 tysiąca prawników na całym świecie."

Zespół CMS na Bliskim Wschodzie wyróżnia się ekspertyzą w zakresie PPP (partnerstwa publiczno-prywatnego), infrastruktury, telekomunikacji i nowych technologii. We wszystkich tych dziedzinach kancelaria jest rynkowym liderem. CMS posiada również w tym regionie doświadczenie w zakresie budownictwa, energetyki, bankowości i finansów islamskich, nauk biochemicznych i ochrony zdrowia, hotelarstwa i rekreacji, edukacji i nieruchomości.

Z kolei Feras Al Shawaf posiada dobre relacje z najważniejszymi przedstawicielami saudyjskiej gospodarki i dysponuje bogatym doświadczeniem lokalnym na Bliskim Wschodzie. Zakres działania tej kancelarii obejmuje prawo spółek, prawo handlowe, własność intelektualną, prawo telekomunikacyjne, postępowania sądowe i arbitrażowe, prawo pracy, bankowość i finanse, fundusze private equity/prawo inwestycyjne, przedsięwzięcia infrastrukturalne i finanse, a także przepisy regulujące funkcjonowanie agencji gospodarczych i przepisy franczyzowe.

- Partnerstwo z Feras Al Shawaf jest kolejnym przykładem strategii, która wyróżnia naszą kancelarię: łączenia globalnej wizji z doświadczeniem lokalnym. Dzięki połączeniu doświadczeń będziemy mogli zaoferować naszym klientom wysokiej jakości usługi doradztwa prawnego zarówno na Bliskim Wschodzie, jak i na całym świecie – podkreśla Cornelius Brandi, Executive Chairman w CMS.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

CMS posiada obecnie 72 biur w 41 krajach, liczy ponad tysiąc partnerów i zatrudnia łącznie 7,5 tysiąca pracowników.