Reklama
Rozwiń

Qatar Airways chce wejść do Lufthansy, ale Niemcy nie chcą

Qatar Airways zastanawia się nad kupnem udziału w Lufthansie - powiedział agencji DPA jej prezes Akbar al-Baker. Niemcy nie są tym zainteresowani

Publikacja: 02.12.2019 15:20

Qatar Airways chce wejść do Lufthansy, ale Niemcy nie chcą

Foto: Bloomberg

- Gdyby pojawiła się okazja zainwestowania w Lufthansę, to zastanowilibyśmy się nad tym - powiedział al-Baker na marginesie wizyty w emiracie premiera Dolnej Saksonii. Qatar Airways mogłaby początkowo zaproponować niemieckiej linii partnerstwo. - Niemcy to ważny kraj dla nas tak pod względem usług w transporcie lotniczym jak w rozwijaniu turystyki. Kilka razy mówiliśmy, że wystąpimy z sojuszu OneWorld - dodał w relacji Reutera. Luftyhansa należy do Star Alliance.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Transport
Będzie z czego budować CPK. PPL mają rekordowe zyski
Transport
Embraer nie poddał się w Europie po porażce w Locie. Wielkie zamówienie od SAS
Transport
Prezes PAŻP składa rezygnację. To początek gorącego lotniczego sezonu
Transport
Potężny atak hakerski na linię lotniczą. Wyciekły dane nawet 6 milionów klientów
Transport
Rusza modernizacja Okęcia. Przebudowa lotniska będzie kosztowała mniej niż planowano