Reklama
Rozwiń
Reklama

Niemcy: Partia Zielonych chce zakazu krótkich lotów

Wraca temat zakazu rejsów krótkodystansowych. Kilka tygodni temu chciał ich zakazać wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans. Teraz domagają się tego coraz intensywniej niemieccy Zieloni, licząca się siła polityczna w tym kraju.

Aktualizacja: 18.06.2021 18:46 Publikacja: 18.06.2021 18:27

Annalena Baerbock

Annalena Baerbock

Foto: AFP

O zakazie takich lotów w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes Wizz Aira, Jozsef Varadi powiedział: „większej głupoty w życiu nie słyszałem”. Tyle ma na ten temat do powiedzenia.

Natomiast tak zdaniem Timmermansa, jak i niemieckich Zielonych na krótkich rejsach pasażerowie mieliby podróżować pociągami. I zresztą tak już się dzieje w Austrii, gdzie Austrian Airlines w zamian za pomoc publiczną musiały zrezygnować z krótkich tras. Podobnie jest we Francji, gdzie zakazane są połączenia lotnicze, jeśli można pojechać tam koleją, a podróż nie potrwa dłużej niż 2,5 godziny. Takie same zakazy chcą wprowadzić Hiszpanie.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
RegioJet nie chce wojny z PKP Intercity
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Transport
Dokąd jeździ Radosław Sikorski? Lista może zaskakiwać
Transport
Rosjanie przyznają: mamy kłopot z lataniem. Tych „kłopotów” jest jednak kilka
Transport
Kolejowy symbol hamowania niemieckiej gospodarki. Kto uratuje Deutsche Bahn?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Transport
Wielka strata Boeinga. Ale w Seattle i tak wielka radość
Reklama
Reklama