Reklama

Wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz pociąg DMU Link uzyskał homologację Federalnego Urzędu Kolejnictwa

DMU Link uzyskał homologację Federalnego Urzędu Kolejnictwa i tym samym będzie pierwszym polskim pociągiem dopuszczonym do ruchu w Niemczech.

Aktualizacja: 04.06.2016 15:47 Publikacja: 03.06.2016 19:36

Foto: Fotorzepa/Roman Bosiacki

Wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz pociąg DMU Link powstał na zamówienie Niederbarnimer Eisenbahn (NEB). Umowę na ich dostawę podpisano w sierpniu 2013 r.

Pierwsze DMU Link (galeria) dotarły do Niemiec w lutym 2016 r. i służyły Basdorf k. Berlina do szkoleń maszynistów i personelu serwisowego (warsztatowego). Uzyskanie przez skład homologacji otwiera im teraz drogę do eksploatacji na terenie Niemiec.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Transport
Zagraniczne samoloty miały pójść w odstawkę. Rosjanie przyznają: to się nie uda
Transport
Drastyczna decyzja Wizz Aira. Żegnajcie Emiraty. Teraz Europa Środkowa będzie najważniejsza
Transport
Ryanair przeprosił się z Modlinem. W tle groźni rywale
Transport
Rosyjska lotnicza ruletka. Przestrzeń powietrzna coraz bardziej niebezpieczna
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Transport
LOT wycenił koszty powrotu na Ukrainę. To wydatek setek milionów dolarów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama