Reklama
Rozwiń

Najnowszy Bombardier w Warszawie

Szwajcarski przewoźnik Swiss będzie obsługiwał rejsy Zurich-Warszawa najnowszym modelem Bombardiera CSeries. Po raz pierwszy maszyna wylądowała w Warszawie na Lotnisku Chopina w sobotę, 20 sierpnia.

Aktualizacja: 21.08.2016 10:41 Publikacja: 21.08.2016 10:02

Najnowszy Bombardier w Warszawie

Foto: materiały prasowe

Oficjalna premiera z salutem wodnym, co należy do tradycji lotniskowej,jest zaplanowana na 30 sierpnia. Warszawa jest jedną z pierwszych europejskich stolic ,które mają być obsługiwane przez tę maszynę.Natomiast pierwszy niekomercyjny lot z pasażerami Bombardier CSeries wykonał 3 czerwca,kiedy przewiózł z Dublina do Zurichu prezesów linii członkowskich sojuszu Star Alliance,szefostwo Bombardiera i dziennikarzy.

Rejsy Zurich-Warszawa będą obsługiwane przez najmniejszy model - CSeries 100. Szwajcarska linia zamówiła łącznie 9 takich maszyn, jest ich premierowym odbiorcą, a nowe maszyny zstąpią Avro RJ100.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Transport
LOT wycenił koszty powrotu na Ukrainę. To wydatek setek milionów dolarów
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Transport
United Airlines znów będzie latać do Izraela. Europejskie linie jeszcze czekają
Transport
Ukraina wjedzie do Polski na europejskich torach
Transport
Armagedon na lotniskach Rosji. Lecą głowy na Kremlu
Transport
Będzie z czego budować CPK. PPL mają rekordowe zyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama