Pociągi między Lublinem a Warszawą pojadą objazdem

Pociągi na trasie Lublin-Warszawa od 11 czerwca pojadą objazdem, przez Łuków. Kolejarze przekonują, że to konieczne rozwiązanie, wprowadzane na czas modernizacji linii kolejowej nr 7, dzięki której czas podróży pociągiem na tej trasie skróci się o ok. 45 minut.

Publikacja: 04.06.2017 11:10

Pociągi między Lublinem a Warszawą pojadą objazdem

Foto: 123RF

W związku z modernizacją linii Lublin-Warszawa od 11 czerwca zmienia się organizacja ruchu bezpośrednio na tej trasie i okolicznych liniach – poinformowały służby prasowe spółek PKP.

Między Lublinem a Warszawą pociągi pojadą objazdem przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Łuków, Siedlce i Mińsk Mazowiecki, z postojami we wszystkich tych miejscowościach. Czas podróży do stolicy wydłuży się o około 30 – 40 minut. Trasę tę obsługiwać będzie osiem par pociągów; najszybsze dojadą w 2 godziny i 48 minut.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Transport
Pilot wywołał pożar w samolocie British Airways, bo pomylił lewą rękę z prawą
Transport
Wojna lotnicza? Bruksela grozi cłami Boeingowi
Transport
Uber ma kłopoty. Wyniki rozczarowały, najniższy wzrost od czasów pandemii
Transport
Donald Trump nie da pieniędzy na szybką kolej w Kalifornii
Transport
Konflikt Indii z Pakistanem. Mnóstwo lotów odwołanych bądź wydłużonych
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem