Międzynarodowe Targi Gdańskie zapraszają do AMBEREXPO na 14. edycję Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbędą się od 21 do 24 września. – Cieszę się, że pomimo pandemii i ograniczeń z nią związanych udało nam się zorganizować spotkanie, które jest największym tego typu wydarzeniem w Europie w 2021 r., ogłoszonym przez Komisję Europejską Europejskim Rokiem Kolei. Gdańsk i Pomorskie stawiają na rozwój transportu szynowego, tym bardziej jestem dumna, że impreza tej rangi co dwa lata odbywa się właśnie w naszym mieście, dla którego ekologia ma pierwszorzędne znaczenie – podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Targi są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spotkań w środowisku branżowym. – Organizacja 14. edycji TRAKO możliwa jest dzięki determinacji Rady Programowej, Międzynarodowych Targów Gdańskich, ale także naszych partnerów i klientów. Uczestnicy TRAKO 2021 to zarówno firmy o zasięgu międzynarodowym, jak i czołówka największych polskich firm z branży kolejowej i tramwajowej, w tym prywatni i samorządowi przewoźnicy oraz dostawcy technologii dla kolei i miast – wymienia prezes MTG Andrzej Bojanowski.

Na targach pojawi się ponad 500 wystawców z 25 krajów. Pawilony narodowe wystawią: Czechy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria i trzy niemieckie landy: Berlin-Brandeburgia, Badenia-Wirtembergia i Saksonia. Realizacja targów TRAKO 2021 w Europejskim Roku Kolei będzie jednym z najważniejszych wydarzeń skupiających całą branżę, co wynika z tegorocznego kalendarza imprez branżowych. Będzie to ogromna szansa dla promocji polskiej kolei i polskiego przemysłu pracującego na rzecz transportu szynowego.

Ekspozycja taboru i maszyn kolejowych odbędzie się w nowej przestrzeni torów wystawienniczych stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Można zobaczyć pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy Coradia iLint zaprojektowany i wybudowany w zakładach firmy ALSTOM. Pierwszą polską wodorową lokomotywę zaprezentuje PESA.