W tej liczbie 2200 osób zasili personel pokładowy. Sama Lufthansa, która jest największą niemiecką linią, zatrudni ponad 1400 ludzi na tych stanowiskach w portach przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium.

250 praktykantów będzie się mogło szkolić w liniach należących do Lufthansa Group — oprócz samej Lufthansy, także m.in. w Eurowingsie, Lufthansa Regional, Lufthansa Cityline, Swissie, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines.

Niemiecka linia nieustannie powiększa flotę i dodaje połączenia. Dlatego w zeszłym roku, oprócz procesu formalnej rekrutacji, Lufthansa przeprowadziła również sześć castingów na członków personelu pokładowego, które odbywały się w Heidelbergu, Moguncji, Augsburgu, Regensburgu, Monachium i Berlinie. W tych rozmowach wzięło udział ponad 2000 ludzi, a prawie 6000 zgłosiło się podczas dni otwartych we Frankfurcie. Średnio jedna na trzy aplikacje została pozytywnie rozpatrzona.

Osobno 450 osób planuje pozyskać spółka zajmująca się techniczną obsługą samolotów, Lufthansa Technik. Z kolei 250 kandydatów rozpocznie praktyki lub kursy. Przygotowano dla nich 9 kursów oraz 34 programy szkoleniowe, obejmujące produkcję narzędzi, asystę kontroli lotów, obsługę cateringową oraz spedycję i logistykę. 

Lufthansa, zatrudnia dzisiaj około 37 tysięcy pracowników i jest największym pracodawcą we Frankfurcie i Hesji.

- Lufthansa pozostaje najatrakcyjniejszym pracodawcą w Niemczech, wybieranym przez wielu kandydatów. W zeszłym roku dostaliśmy za pośrednictwem strony internetowej ponad 100 tysięcy aplikacji. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Cieszymy się, że zatrudnimy ponad 3000 nowych pracowników, – mówi Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa.

Przewoźnik nadal jeszcze negocjuje warunki zatrudnienia z niektórymi grupami pracowników. Zarząd już porozumiał się z co do warunków wynagrodzenia z personelem pokładowym i obsługą naziemną, ale nadal trwają najtrudniejsze są rozmowy z pilotami, którzy rozmawiają z przełożonymi pod naciskiem akcji strajkowych. Tegoroczny protest pilotów na przełomie listopada i grudnia kosztował Lufthansę ponad 100 mln euro. A negocjacje jeszcze nie zostały zakończone.