Tymczasem na nagraniu, opublikowanym przez Trumpa krótko po wyjściu ze szpitala, prezydent USA wchodzi do Białego Domu w białej masce, ale chwilę później - stojąc na balkonie - nie ma już na sobie maski - zauważa Reuters.

Wcześniej Trump wzbudził kontrowersje tweetem poprzedzającym wyjście ze szpitala, w którym napisał, że "nie należy bać się COVID-19" i "nie można pozwolić, by zdominował on nasze życie. "Czuję się lepiej niż 20 lat temu" -  dodał.

Prezydent podkreślił też, że pod rządami jego administracji udało się opracować "świetne leki".

Trump trafił do szpitala w piątek, po tym jak test wykazał u niego i u jego małżonki zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Ze szpitala został wypisany po tym jak przez 72 godziny nie miał już gorączki, a poziom tlenu w jego krwi wrócił do normy.

Po wylądowaniu w Białym Domu prezydent wyszedł ze śmigłowca w masce, ale ściągnął ją na schodach pozując do zdjęć.

Biden, który walczy o głosy na Florydzie podczas spotkania z wyborcami w Miami mówił m.in.: "O co chodzi z tym maczyzmem, 'nie będę nosił maski'". - Bądź patriotą, na miłość boską -  dodał.

Tymczasem Trump zadeklarował, że zamierza wziąć udział w kolejnej debacie prezydenckiej, zaplanowanej na 15 października. Wcześniej pojawiły się spekulacje, że do debaty może nie dojść, ze względu na wykrycie zakażenia koronawirusem u prezydenta USA.