Reklama

Prezydent Andrzej Duda po zamachu w Wiedniu: Polacy solidaryzują się z Austriakami

„W tym trudnym czasie Polacy solidaryzują się z Austriakami, łącząc się w bólu z rodzinami ofiar i wyrażając swój stanowczy sprzeciw wobec tchórzliwym aktom przemocy motywowanym fanatyzmem i nienawiścią” - podkreślił prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Austrii.

Aktualizacja: 03.11.2020 11:55 Publikacja: 03.11.2020 11:41

Prezydent Andrzej Duda po zamachu w Wiedniu: Polacy solidaryzują się z Austriakami

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

adm

Prezydent Andrzej Duda złożył w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellena "wyrazy głębokiego ubolewania w związku z barbarzyńskim atakiem terrorystycznym w Wiedniu". "W tym trudnym czasie Polacy solidaryzują się z Austriakami łącząc się w bólu z rodzinami ofiar i wyrażając swój stanowczy sprzeciw wobec tchórzliwym aktom przemocy motywowanym fanatyzmem i nienawiścią" - napisał prezydent.

Jak zapewnił Duda, "Polska zawsze będzie stanowczo sprzeciwiać się wszelkim przejawom terroryzmu i przemocy”. „Zawsze też będziemy stali ramię w ramię ze wszystkimi, którzy – wyznając podobne wartości – chcą bronić dorobku kulturowego naszej cywilizacji” - zaznaczył prezydent.

W poniedziałek wieczorem w Wiedniu doszło do ataku terrorystycznego z użyciem broni palnej. W wyniku zamachu zginęły cztery osoby zginęły. 17 osób zostało także rannych. Pierwsze strzały w stolicy Austrii padły około godziny 20.00 w pobliżu głównej synagogi. Wystrzały słychać było później także w pięciu innych miejscach. Sugeruje to, że napastników było kilku.

Przy zabitym sprawcy znaleziono broń długą. Napastnik miał na sobie atrapę kamizelki naładowanej materiałami wybuchowymi. We wtorek austriacki rząd poinformował również, że zastrzelony zamachowiec odsiedział wyrok za próbę podróży do Syrii i dołączenia tam do tzw. Państwa Islamskiego.

Reklama
Reklama

Atak w Wiedniu przeprowadzono kilka godzin przed rozpoczętym o północy z poniedziałku na wtorek miesięcznym lockdownem związanym z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy miasta korzystali z ostatniego wieczora, gdy otwarte były lokale gastronomiczne takie jak bary czy restauracje.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1391
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1388
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1387
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1386
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1385
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama